ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Halk Eğitim Merkezi?nden Lalezar Sergisi

Eğitim ve öğretim beşikten mezara kadar süreceğinden, Hükümetimizin sağladığı imkânları en iyi şekilde kullanarak, yerine getirmeye çalışıyoruz.
Cumhuriyet Halk Eğitim Merkezi?nden Lalezar Sergisi

Cumhuriyet Halk Eğitim Merkezi’nden Lalezar Sergisi

Yüreğir İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Cumhuriyet Halk Eğitim Merkezi´nce ‘Lalezar’ konulu yıl sonu sergisi açıldı.

Serginin açılışına Sayın Valimiz  Hüseyin Avni Coş ve Eşi Hanımefendi Aylin Coş, Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Yüreğir Kaymakamı Turgut Şubaşı, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Muharrem Gelen kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta, Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından konuşan Yüreğir Kaymakamı Turgut Şubaşı, Halk Eğitim Merkezleri’nin okuma yazma ve meslek kursları ile sosyal ve kültürel etkinliklerle donatılmış bir merkez olduğunu söyledi.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ise, Yüreğir’de Kültür Evleri, yaptıklarını hatırlatarak, “Yüreğir’de sosyal ve kültürel eğitime büyük katkı sağladık. Binlerce öğrencimiz buralarda eğitim görüyor. Bunun yanı sıra düzenlenen meslek kursları ile birçok vatandaşımız meslek sahibi oldu” dedi.

Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç de, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın katkılarıyla Halk Eğitim Merkezleri´nin Türkiye genelinde yaygın hale geldiğini söyledi.

Halk Eğitim Merkezleri’nin 7’den 70’e eğitim verdiğini ifade eden Adana Milletvekili Erdinç, “Hükümetimiz, Halk Eğitim Merkezleri’ne her türlü desteği vermekte ve vermeye de devam edecektir. Bu serginin yıl boyunca hazırlanmasında emeği geçen herkesi kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş da, kursiyerlerin bilgi ve becerilerinin geliştirildiği bir faaliyetin yıl sonu etkinliğinde bir araya geldiklerini dile getirdi.

Eğitimin yaşı olmadığını vurgulayan Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, “Eğitim ve öğretim beşikten mezara kadar süreceğinden, Hükümetimizin sağladığı imkânları en iyi şekilde kullanarak, yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu serginin oluşturulmasında emeği geçen kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Kursların başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlayan tüm arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından ‘Lalezar’ konulu yılsonu sergisinin açılışı yapıldı.


Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Eğitim ve öğretim beşikten mezara kadar süreceğinden, Hükümetimizin sağladığı imknları en iyi şekilde kullanarak, yerine getirmeye çalışıyoruz. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Eğitim ve öğretim beşikten mezara kadar süreceğinden, Hükümetimizin sağladığı imknları en iyi şekilde kullanarak, yerine getirmeye çalışıyoruz. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Eğitim ve öğretim beşikten mezara kadar süreceğinden, Hükümetimizin sağladığı imknları en iyi şekilde kullanarak, yerine getirmeye çalışıyoruz. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Eğitim ve öğretim beşikten mezara kadar süreceğinden, Hükümetimizin sağladığı imknları en iyi şekilde kullanarak, yerine getirmeye çalışıyoruz. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Eğitim ve öğretim beşikten mezara kadar süreceğinden, Hükümetimizin sağladığı imknları en iyi şekilde kullanarak, yerine getirmeye çalışıyoruz. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Eğitim ve öğretim beşikten mezara kadar süreceğinden, Hükümetimizin sağladığı imknları en iyi şekilde kullanarak, yerine getirmeye çalışıyoruz. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Eğitim ve öğretim beşikten mezara kadar süreceğinden, Hükümetimizin sağladığı imknları en iyi şekilde kullanarak, yerine getirmeye çalışıyoruz. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Eğitim ve öğretim beşikten mezara kadar süreceğinden, Hükümetimizin sağladığı imknları en iyi şekilde kullanarak, yerine getirmeye çalışıyoruz.
 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.