ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Görev Süresi Dolan Müdür, Md.Baş Yard.,Md.Yard. Öğretmen Olarak Atama Başvurusu

İlgi: a) 06/10/2015 tarih ve 29494 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlan Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik.

b) 27/01/2016 tarih ve 29606 sayılı Resmi Gazete´de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlan Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına ilişkin Yönetmelik.

c) Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 22/03/2016 tarih ve 3273630 sayılı yazısı eki 2016 Yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlan Yönetici Görevlendirme Kılavuzu.

 

İlgi (c) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Eğitim Kurumlarına Yöneticilerin Görevlendirme Kılavuzunun; " 2. maddesi Yönetici Görevlendirmelerinde Dikkate Alınacak Hususlar başlığının;

2.1.Eğitim kurumu yöneticilerinden, 2015-2016 ders yılı sonu itibariyle aynı eğitim kurumunda aynı unvanda toplam dört yılını dolduranlar ile aynı eğitim kurumunda aynı unvanda toplam sekiz yılını dolduran yöneticilerin yöneticilik görevi sona erecektir.

2.2.Görev süresini dolduran yöneticiler, 17 Haziran 2016 tarihi itibariyle öğretmenliğe atanacaktır.

2.3.Yöneticilik görevi sona erenlerin, açık norm kadro bulunması ve istemeleri halinde öncelikle kendi eğitim kurumlarına, aksi durumda istekleri de dikkate alınarak kadrolarının bulunduğu il içinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna öğretmen olarak atanmaları sağlanacaktır." denilmektedir.

 

Buna göre müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görev yapanlardan 17/06/2016 tarihi itibariyle görev süresi dolanların isim listesi "http://adana.meb.gov.tr/" adresinde ilan edilmiş olup ilgililere tebliğ edilmesini, ayrıca görev süresi dolduğu halde ilan edilen isim listesinde adı bulunmayanlar ile hatalı girilenlerinn ise acilen müdürlüğümüz yönetici atama bürosuna bildirilmesi gerekmektedir.

Kılavuzun 2.3. maddesine göre Yöneticilik görevi sona erenlerin, açık norm kadro bulunması ve istemeleri halinde öncelikle kendi eğitim kurumlarına, aksi durumda istekleri de dikkate alınarak kadrolarının bulunduğu il içinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna öğretmen olarak atanmaları sağlanacak olup tercihte bulunup atanamayanlar ile tercih yapmayanlar alanlarında boş kadro olan eğitim kurumlarına resen atamaları yapılacak, alanlarında boş kadro olmayanlar ise ilçe emrine atanacaklardır.

 

Başvurular 10-13/06/2016 tarihleri arasında ADABİS ekranından yapılacak olup ilgililere tebliğ edilmesi gerekmektedir. Ayrıca elektronik başvuru formlarının kontrolünün yapılarak, onaylama ve red işlemlerinin ivedilikle yapılmasını ve başvuru formlarının istenildiğinde gönderilmek üzere ilçe milli eğitim müdürlüklerinde muhafaza edilmesi ve başvuruların herhangi bir aksaklığa meydan verilmeden süresi içinde tamamlanması ve ilgililerin mağduriyet yaşamamaları için gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir.

 

Başvuru ekranı için tıklayınız.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.