ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Feke´deydi

Hepimiz takım ruhu içerisinde hareket etmeliyiz. Dünyaya yön veren insanlar öğretmenlerimizdir. Derdimiz başaramayan öğrenciyi okuldan uzaklaştırmak değil, herkesin okula gelmesini sağlamaktır.
  İl Milli Eğitim Müdürümüz Feke´deydi

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Feke´deydi

 

Adana İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında yapılacak çalışmaları anlatmak, eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi almak, okul ve kurumlarımızın durumlarını yerinde görmek, yeni eğitim anlayışı ile ilgili paylaşımlarda bulunmak, sorunları yerinde tespit edip çözüm yolları aramak üzere yaptığı ilçe ziyaretleri çerçevesinde Feke’deydi.

Toplantı Ayşe Lütfiye Baytok  Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Toplantı Salonu’nda  yapıldı. 

Toplantıya, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Feke İlçe Milli Eğitim Müdürü;  Feke, Tufanbeyli, Saimbeyli, Kozan, Aladağ ve İmamoğlu  ilçesindeki okullarda görev yapan müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları katıldı.   

Toplantıda ilk konuşmayı İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ali Ataş ortaöğretim göstergeleri ile ilgili yaptı. Konuşmasının devamında, “Öğrencilerin sınıf tekrarını en aza indirgemek bizim görevimiz, okul tekrarlarını engelleyebilmeliyiz. Eğitimdeki başarılarının istatistiklerini gündemimizde sık sık yer vererek bilgi paylaşımlarında bulunmalıyız. ” dedi. 

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilişim Sistemi (ADABİS)’in tanıtımı Bilgisayar Mühendisi Can Ayten yaparak okul yöneticilerini bilgilendirdi. 

Ayrıca Temel Eğitimden sorumlu Şube Müdürü Volkan Canatan ile Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu Şube Müdürü Metin Erduran da yeni eğitim döneminde kendi alanlarıyla ilgili yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 

Toplantının devamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet bir konuşma yaptı. Yeni sınav sistemi hakkında bilgi veren Müdürümüz, “Hepimiz takım ruhu içerisinde hareket etmeliyiz. Dünyaya yön veren insanlar öğretmenlerimizdir. Derdimiz başaramayan öğrenciyi okuldan uzaklaştırmak değil, herkesin okula gelmesini sağlamaktır. Çocuklarımızı kazanmalıyız. Önemli olan bulunduğumuz yer değil o yerde neler yaptığımızdır.” dedi.  Öğrenci devamsızlığına da değinen müdürümüz, “Bizim kaybedecek, yolda düşürecek bir tane bile öğrencimiz yoktur. Kendimize güvenmeli, zamanında hamleler yapabilmeliyiz. Bunun içinde gücümüz var. Bu toplumun eğitilmesinin sorumlusu bizleriz. Bir insana sabah günaydın bile demeyi öğretebilirsek bu bizim için çok önemli bir gelişmedir.  2013-2014 eğitim-öğretim yılının Adana’mıza bölgemize hayırlı olsun. Sorunsuz bir eğitim-öğretim geçirmenizi temenni ediyorum. " şeklinde konuştu. 

Toplantı katılımcıların karşılıklı görüş alışverişinde bulunmasıyla sona erdi.

 

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FEKE8217DEYDİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FEKE8217DEYDİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FEKE8217DEYDİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ FEKE8217DEYDİ

 

 

      

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.