ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet´in 24 Kasım Öğretmenle​r Günü Mesajı

  Her geçen gün daha da gençleşen dinamik öğretmen kadromuz bilgi toplumunun nitelikli gençlerini yetiştirmek yolunda önümüzdeki süreçte inanıyoruz ki çok daha önemli başarılara imza atacaklardır.  
İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet´in 24 Kasım Öğretmenle​r Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet´in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

Çok Değerli Meslektaşlarım,

 

Büyük Önder Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ni kabul etmesinin 85., bu anlamlı günün öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının ise 33. yılını aynı heyecan ve coşkuyla kutluyoruz.

 

Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarında, savaştan yeni çıkmış bir ülkenin, zor koşullarında yeni nesilleri yetiştirme görevini; inançla, umutla, azimle ve fedakârca yerine getiren öğretmenlerimiz, bugün de bu kutsal görevi aynı inanç ve sevgiyle yerine getirmektedir.

 

Dünyanın en kutsal ve en eski mesleklerinden olan öğretmenlik, her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Dolayısıyla öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı olmuştur.

 

Her geçen gün daha da gençleşen dinamik öğretmen kadromuz bilgi toplumunun nitelikli gençlerini yetiştirmek yolunda önümüzdeki süreçte inanıyoruz ki çok daha önemli başarılara imza atacaklardır.

 

Değerli Öğretmenlerim,

 

Günümüzde bilgi, artık tek başına bir kuvvet olmaktan çıkmıştır. Bilgiyi üretmek ve etkin kullanmak daha önemli hale gelmiştir. Bu nedenle ülkelerin en önemli gücünü de bilgili ve nitelikli insan gücü oluşturmaktadır. Dolayısıyla gelişmiş devlet, toplum ve birey olma artık bilgiye sahip olma, onu kullanma ve paylaşma düzeyi ile doğru orantılıdır.

 

 18. Milli Eğitim Şurası’nda da vurgulandığı gibi yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin 2023’e gelindiğinde ülkemizin en gelişmiş 10 ülke arasına girme hedefini özümseme kabiliyetine sahip olmaları, ülkemizin sorunlarını küresel gündem merceğinden okuyabilmeleri ve sosyal becerilerle donatılmaları için gereken çalışmalar yürütülmektedir.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk; “Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” diyerek medeniyet yarışında en önemli gücün öğretmenler olduğuna işaret etmiştir. Dünyadaki dönüşümü takip edebilen, demokrasi ve adalet duygusu gelişmiş, öğrenme kültürü ileri seviyede, sadece okulda değil her mecrada öğrenebilen ve öğrenme isteğinde olan bireyler yetiştirmek öğretmenlerimizin üstün gayret ve fedakârlıkları sayesinde başarmak mümkün olabilecektir.

 

Bu duygularla, emekli olan öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat sürmelerini diliyorum. Ebediyete göç eden ve şehit düşen öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.  Göreve yeni başlayan öğretmenlerimize üstün başarılar diliyor; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

 

                                                                                              

 

Gerçek öğretmen, insana doğruyu öğreten, insanı doğru düşündüren, onun gönlünü coşturup ruhunu kanatlandıran, yolunu kesen bütün karanlıkları bertaraf edip onu aydın menfezlere ulaştıran talihli insandır.

 

 

 

 

                                                                                                         

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.