ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Muharrem Gelen?in 19 Mayıs Atatürk?ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Bu değerli armağanı yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere aktarmak gençlerimizin başlıca görevidir. 
İl Milli Eğitim Müdürümüz Muharrem Gelen?in 19 Mayıs Atatürk?ü Anma,  Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Muharrem Gelen’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,

Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

        19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ nın 95. yılını hep birlikte yaşamanın sonsuz mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. 19 Mayıs 1919 Türk Milletinin yeniden doğuşu ve başlangıcı olan bir gündür.

         Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan Mustafa Kemal Atatürk; Samsun’dan başlayarak, bütün ülkeye yayılan bu kutlu mücadeleyi başlatmıştır. Büyük Önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tarafından verilen milli mücadele sonucunda, büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyetini, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize armağan etmiştir. Bu değerli armağanı yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere aktarmak gençlerimizin başlıca görevidir.

         19 Mayıs aynı zamanda Atatürk’ün gençliğe verdiği önemin sembolüdür. Büyük Önder Atatürk, ” Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlâtları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere, yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği geleceğin güçlü Türkiye’si için durmadan, yorulmadan yürüyecektir.” diyerek, büyük mücadelelerle kurulan Türkiye Cumhuriyetinin ancak gençlerin omuzlarında hep daha ileriye yükseleceğine işaret ederek, Cumhuriyeti Türk Gençliği’ne emanet etmiştir.

          Gençlik bir milletin gücü ve yarınlarıdır. Gençlerimiz, yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek ve karşılarına çıkabilecek her sorunun üstesinden gelebilecek ölçüde nitelikli, bir nesil olması en büyük temennimizdir.

          Bu düşüncelerle, Ulu Önder Atatürk’ün kutsal vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda, kurtuluş mücadelemizin meşalesi olan bu özel günün 95. yıl dönümünde,  tüm Adanalıların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Soma da hayatlarını kaybeden madencilerimizin ailelerine sabır yaralananlara acil şifalar dilerken, hayatını kaybeden kahraman  madencilerimizin mekânları cennet, “ Aziz Türk Milletinin” başı sağ olsun. Türkiye Cumhuriyeti’ nin geleceği olan siz gençleri sevgi ile   kucaklıyorum.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.