ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı, Adana’da Branş Öğretmenleri İle Toplantı Yaptı

Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Nabi Avcı çeşitli branşlar dan öğretmenlerimizle toplantıda bir araya geldi.
Milli Eğitim Bakanımız Nabi  Avcı, Adana’da Branş Öğretmenleri İle Toplantı Yaptı

 Milli Eğitim Bakanımız Nabi  Avcı, Adana’da Branş Öğretmenleri İle Toplantı Yaptı 

Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Nabi Avcı çeşitli branşlar dan öğretmenlerimizle toplantıda bir araya geldi. 

Toplantının düzenlendiği Nezihe Yalvaç Turizm Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Oteli toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı, öğretmenlerimiz ile sohbet ederek, öğretmenlerden gelen soruları yanıtladı,  öğretmenlerin çözüm önerilerini dinledi. 

Buluşma öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplandıran Sayın Bakanımız Nabi Avcı, bir gazetecinin "Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sisteminde tercih yapmayan öğrencilerin otomatik olarak imam hatip liselerine yönlendirildiğine" dair iddialar olduğunu hatırlatması üzerine, tercihlerin nasıl yapılacağını; öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin çok iyi bildiğini söyledi. 

Bu tür söylentilerin 1 milyon 300 bin öğrenci ile velilerini tedirgin etmek için özellikle çıkartılan spekülasyonlar olduğunu ifade eden Sayın Bakanımız, şunları kaydetti: 

"Hangi öğrencinin hangi tercihler doğrultusunda hangi okullara gideceğini en iyi velilerimiz bilir. Hiç kimsenin arzu etmediği bir okula zorla yönlendirilmesi katiyen söz konusu olmaz, olmamıştır bugüne kadar. Kaldı ki en büyük kontenjan meslek liselerinde, sonra anadolu liselerimizde, sonra anadolu imam hatip liselerinde, sonra sosyal bilimler liselerinde... Dolayısıyla kontenjanlar müracaatlara uygun. Öğrencilerimiz de kendilerine en uygun olan tercihlerini seçimlerini yapacak ve okullarına yerleşecekler. Özellikle velilerimizden rica ediyorum. Bu konularda çok dikkatli olsunlar, çünkü onları tedirgin etmek için çok sistematik bir çaba olduğunu müteakip defalar söyledim. Onlara karşı da duyarlı olmalarını özellikle rica ediyorum."dedi. 

Milli Eğitim Bakanımız, yaklaşık iki saat süren toplantının ardından öğretmenlerle günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Milli Eğitim Bakanımız Nabi  Avcı, Adana8217da Branş Öğretmenleri İle Toplantı YaptıMilli Eğitim Bakanımız Nabi  Avcı, Adana8217da Branş Öğretmenleri İle Toplantı YaptıMilli Eğitim Bakanımız Nabi  Avcı, Adana8217da Branş Öğretmenleri İle Toplantı YaptıMilli Eğitim Bakanımız Nabi  Avcı, Adana8217da Branş Öğretmenleri İle Toplantı YaptıMilli Eğitim Bakanımız Nabi  Avcı, Adana8217da Branş Öğretmenleri İle Toplantı YaptıMilli Eğitim Bakanımız Nabi  Avcı, Adana8217da Branş Öğretmenleri İle Toplantı Yaptı

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.