ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimiz Yanımızda Olmadan Hiçbir Değişim Gerçekleştirilemez

Eğitimde kaliteyi yakalamak için öğretmenlerimizin desteği çok önemlidir. Öğretmenlerimiz yanımızda olmadan hiçbir değişim gerçekleştirilemez
Öğretmenlerimiz Yanımızda Olmadan Hiçbir Değişim Gerçekleştirilemez

 

Öğretmenlerimiz Yanımızda Olmadan Hiçbir Değişim Gerçekleştirilemez

 

     Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi ile ilgili bilgilendirme toplantılarına Kozan Sağlık Meslek Lisesi’nde devam etti. 

Kozan Sağlık Meslek Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirilme toplantısının açılış konuşmasını Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez yaptı. 

            Bu sene ilk defa uygulanacak olan geçiş sistemi ile ilgili bilgi veren Müdürümüz "SBS kaldırıldı, yerine de yeni bir sınav getirilmedi." dedi. 

Ortaöğretime geçiş sistemindeki yeni uygulamalara neden ihtiyaç duyulduğu, ortaöğretime geçiş sisteminde yapılan yenilikler, ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işleminin nasıl yapılacağı konularında  detaylı bilgi veren  müdürümüz daha sonra öğretmenlerin sorularını cevapladı. 

            Müdürümüz katılımcılara yönelik yaptığı konuşmada; “Sınavların korku imparatorluğu haline gelmesini istemiyoruz. Bu sınavlar yapılırken yüksek not veya düşük not almak kadar normal bir şey yoktur.  Önemli olan alınan notun neden alındığını sorgulamaktır. Varsa sorunların çözümü için çaba sarf etmek ve bu konuda stratejiler geliştirip proje üretmektir. Bakanlığımız ve bizler öğretmenlerimize güveniyoruz. ” dedi. 

            Öğrencilerimizin 3 saatlik bir sınav ile başarılarının değerlendirilmesi yerine bu değerlendirmenin sürece yayılarak gerçekleşeceğini,  telafi imkânı sağlayarak tek sınavdan kaynaklanan olumsuzlukların azalacağını belirten Müdürümüz, eğitim sürecinde öğretmenlerin ve okulun rolünün daha etkin olacağını, öğrencilerin okula devamsızlığını en aza indiren, okul dışı eğitim kurumlarına yönelik ihtiyacı azaltan, öğrenci kazanımlarının izlenmesini ve değerlendirilmesini amaçlayan ortaöğretime geçiş sisteminin öğrenci, öğretmen ve okul ilişkisini güçlendireceğini  söyledi.  

“Eğitimde kaliteyi yakalamak için öğretmenlerimizin desteği çok önemlidir. Öğretmenlerimiz yanımızda olmadan hiçbir değişim gerçekleştirilemez. Hedefimiz kaliteli insan yetiştirmektir." diyen müdürümüz çocuklarımızın yetiştirilmesinde öğretmenler kadar ailenin ve yaşadığı çevrenin de etkili olduğunu ifade edip “Bir çocuğun iyi yetişmesinden bütün toplum sorumludur.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

o

Eğitimde kaliteyi yakalamak için öğretmenlerimizin desteği çok önemlidir. Öğretmenlerimiz yanımızda olmadan hiçbir değişim gerçekleştirilemezo

 

 

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.