ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Yetenekli Bireyler Strateji ve Uygulama Planı 2013-2017

Sevgili öğretmenlerim geleceğin dehalarını yetiştirmek sizlerin elinde farkındalıkları zamanında fark edip üzerine eğilirseniz geleceğin güçlü Türkiye’sinin temelini şimdiden inşa etmiş oluruz.
Özel Yetenekli Bireyler Strateji ve Uygulama Planı 2013-2017

Özel Yetenekli Bireyler Strateji ve Uygulama Planı 2013-2017

 

Bakanlığımızca Özel Yetenekli Bireyler Strateji ve Uygulama Planı 2013-2017 hazırlanmış ve 15 Ocak 2013 tarihinde toplanan Bilim ve Teknoloji Yüksek Kuruluna (BTYK) sunularak uygulamaya konmuştur.

Strateji ve Uygulama Planı’nın İnsan Kaynakları ile İlgili Stratejik Amaçları ve Hedefleri kapsamında ülkemiz genelinde 7 farklı coğrafi bölgede 21 farklı ilde ( Adana, Afyonkarahisar, Burdur, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Kırşehir, Malatya, Manisa, Mersin, Muş, Ordu, Rize, Sakarya, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Van, Zonguldak) İl Milli Eğitim Müdürlüklerimiz / Üniversitelerimiz ile işbirliği içerisinde Bakanlığımız temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan sınıf ve branş öğretmenlerinin / eğitim fakültelerinde öğrenim gören öğretmen adaylarının özel yetenekli bireyler ve eğitimleri konusunda farkındalık kazanmaları ve bilgi sahibi olmaları amacıyla çalışmalar planlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı adına, Bilim Sanat Merkezi Müdürü Mehmet Duran Öznacar,  ilimizde Adana Yeni Öğretmen Evinde okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine yönelik Konferansta öğretmenlere özel yetenekli bireyler, ülkemizde ve dünyada yapılan çalışmalar Strateji ve Uygulama Planı hakkında bilgi vermiştir.

Bu kapsamda ilimizde Sabah 700 İlkokul 1-2-3 Sınıf öğretmenlerine öğleden sonra 500 okul öncesi ve sınıf öğretmenine öğretmenlerine Üstün Yetenekli Bireyler ve Eğitimleri Konferansı düzenlenmiştir.

Konferans’ın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Muharrem Gelen yapmıştır. Müdürümüz yaptığı konuşmada ; “ Sevgili öğretmenlerim geleceğin dehalarını yetiştirmek sizlerin elinde farkındalıkları zamanında fark edip üzerine eğilirseniz geleceğin güçlü Türkiye’sinin temelini şimdiden inşa etmiş oluruz. Okul öncesi eğitimin öğrencilerin hem fiziki hem de beyinsel açıdan gelişimi için çok önemli olduğunu anlatarak, "Okul öncesi eğitimi çocuklarımızın gelişimi açısından çok önemsiyoruz. Biz bütün çocuklarımızın okul öncesi eğitimi alması taraftarıyız. Bu gelişmiş AB ülkelerinde de böyledir. Çoğu AB ülkesinde okul öncesi eğitim yüzde 90’ların üzerindedir." ifadelerini kullandı.

  Sizler bizim için önemlisiniz. Olaylara bakış açımız da bir ailenin bütünlüğü ile bakalım. Sevelim nasıl ki bir gülü kırarsanız solar sularsanız yeşerir bu ayrıntılara önem vererek geniş bir perspektifle bakalım. Benim sizlerden üç ricam var. Adalet, Merhamet, Şefkat bunlardan biri eksik olursa bireyin özgüvenli hareket etmesi zorlaşmaktadır. ”dedi.

 

Katılımcıların da eşlik ettiği konferans karşılıklı görüş alış verişi ile son buldu.


Sevgili öğretmenlerim geleceğin dehalarını yetiştirmek sizlerin elinde farkındalıkları zamanında fark edip üzerine eğilirseniz geleceğin güçlü Türkiyesinin temelini şimdiden inşa etmiş oluruz.Sevgili öğretmenlerim geleceğin dehalarını yetiştirmek sizlerin elinde farkındalıkları zamanında fark edip üzerine eğilirseniz geleceğin güçlü Türkiyesinin temelini şimdiden inşa etmiş oluruz.Sevgili öğretmenlerim geleceğin dehalarını yetiştirmek sizlerin elinde farkındalıkları zamanında fark edip üzerine eğilirseniz geleceğin güçlü Türkiyesinin temelini şimdiden inşa etmiş oluruz.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.