ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi”yle Öğrenciler Bağımlılıklardan Korunacak

Adana Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adana Sağlık Çalışanları Derneği (SAMEDER) işbirliğiyle düzenlenen Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi ile il genelindeki temel eğitim ve ortaöğretime giden öğrenciler bağımlılıklara karşı bilinçlendirilecek.
Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi”yle  Öğrenciler Bağımlılıklardan Korunacak

 

Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi”yle  Öğrenciler Bağımlılıklardan Korunacak

 

            Adana Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adana Sağlık Çalışanları Derneği (SAMEDER) işbirliğiyle düzenlenen Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi ile il genelindeki temel eğitim ve ortaöğretime giden öğrenciler bağımlılıklara karşı bilinçlendirilecek.


            Adana Milli Eğitim Müdürlüğü ve SAMEDER işbirliğiyle düzenlenen Sağlıklı Nesillere Doğru projesinin tanıtım toplantısı yapıldı. Temel eğitim ve ortaöğretimdeki çocukların sağlık eğitimleri ile sosyal kulüp faaliyetleri aktif hale getirilerek eğitim öğretim faaliyetlerinin niteliğinin artırılması ve önleyici sağlık hizmeti sunmanın amaçlandığı proje kapsamında uygulama okullarına danışman hekimler görevlendirilecek.


            Bağımlılık ile ilgili farkındalık oluşturmak, kazanım eşleştirmen danışmanlık ile pilot uygulamanın yaygınlaştırılmasını sağlamak, bağımlılığı önleyici eğitim faaliyetleri yürüterek önleyici çalışmalar yapmak, sosyal kulüp faaliyetlerine destek vermek ve sağlık bilgisi derslerinin aktif hale getirilmesi için danışmanlık hizmeti sunarak eğitimlerin içselleştirilmesine katkı sunmak istenen proje kapsamında pilot olarak belirlenen 28 okulda gönüllü doktorlar tarafından birçok faaliyet yürütülecek.

 

            Programda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet, toplum olarak genelde çocukların sınav başarısının ön plana sunulduğunu, çocuğun sağlıklı bir şekilde geleceğe hazırlanmasının ise gözden kaçırıldığını söyledi. Bugün çocukların zararlı alışkanlıklarla mücadelede zorlandıkları alanlar bulunduğunu vurgulayan Müdürümüz, "Adana maalesef çocuklarımızın risk olarak yüksek riskte yaşadıkları illerden birisi. Zaman zaman velilerimiz bize bu konuda şikâyetlerde bulunuyor. Zaman zaman okul yöneticilerimiz okul içerisinde mücadele etmekte zorlanıyorlar. Emniyet mensuplarımız dışarıda çok ciddi operasyonlar yapıyorlar, sayın valimizin çok hassas olduğu bir konu. Öğrencilerimizin zararlı alışkanlıklardan korunması için mücadeleler veriliyor. Bize bakan yönü, okulumuzun içinde neler yapabiliriz, okulumuzun içinde çocuklarımızı nasıl koruyabiliriz, biz onun derdindeyiz. Bu konuda öğrencilerimizi bilinçlendirebilirsek, velilerimize farkındalık oluşturabilirsek, zannediyorum çocuklarımızı daha iyi koruyabiliriz." dedi.


            Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ulusal Projeler Koordinatörü Mehmet Duran Öznacar ise proje ile okullarla hekimlerin eşleştirmesi yapılacağını vurguladı. Sosyal kulüplerin aktif hale gelmesi sağlanarak, öğrencilerin hayata yönelik aktiviteler düzenlenmesinde hekimlerin danışmanlık yapacağını ifade eden Öznacar, "Proje kapsamında seminerler düzenlenecek, sağlık taramaları yapılacak, ortaöğretimde sağlık bilgisi derslerinde hekimlerimiz tarafından öğrencilerimize verilen bu dersin uygulamada nasıl olduğuna yönelik pratik uygulamalarla ilgili de uygulama örnekleri de sunulacağı için bir önceki projelerin üst basamağı." ifadelerini kullandı.


             SAMEDER Başkanı Dr. İsmail Safa İrday ise proje kapsamında 28 hekimin gönüllülük esasına göre görev alacağının belirterek, sağlıklı bir nesil oluşmasına katkı sunmak istediklerinin altını çizdi.

 

Adana Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adana Sağlık Çalışanları Derneği SAMEDER işbirliğiyle düzenlenen Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi ile il genelindeki temel eğitim ve ortaöğretime giden öğrenciler bağımlılıklara karşı bilinçlendirilecek. Adana Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adana Sağlık Çalışanları Derneği SAMEDER işbirliğiyle düzenlenen Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi ile il genelindeki temel eğitim ve ortaöğretime giden öğrenciler bağımlılıklara karşı bilinçlendirilecek. Adana Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adana Sağlık Çalışanları Derneği SAMEDER işbirliğiyle düzenlenen Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi ile il genelindeki temel eğitim ve ortaöğretime giden öğrenciler bağımlılıklara karşı bilinçlendirilecek.

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.