ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünya?yı Değiştir

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Muharrem Gelen, bu etkinliğin "Eğitimde marka kent Adana" yaratma hedefi açısından önemli olduğunu söyledi. Türkiye´de yeni bir ufuk, vizyon çizmek isteniyorsa eğitimin çok yönlü ele alınması gerektiğini belirten Müdürümüz, farklı bilgi kaynaklarının ortaya çıktığı günümüzde tek sesli bir eğitim sistemi olamayacağını vurguladı.
TEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünya?yı Değiştir

 

TEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünya’yı Değiştir 

 

Dünyanın en önemli organizasyonlarından TED´in (Technology Entertainment Design) "paylaşılmaya değer fikirler" anlayışıyla yerel düzeyde etkinlikler yapılabilmesi amacıyla yarattığı TEDx lisansı alan TEDxTepebağED, Akdeniz bölgesindeki ilk toplantısını Adana´da yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki ilk TEDx etkinliği özelliğini de taşıyan toplantı internet üzerinden canlı yayınlandı.           

Konferansın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Muharrem Gelen, bu etkinliğin "Eğitimde marka kent Adana" yaratma hedefi açısından önemli olduğunu söyledi. Türkiye´de yeni bir ufuk, vizyon çizmek isteniyorsa eğitimin çok yönlü ele alınması gerektiğini belirten Müdürümüz, farklı bilgi kaynaklarının ortaya çıktığı günümüzde tek sesli bir eğitim sistemi olamayacağını vurguladı. “Bilgi teknolojilerini kullanabilen, sorgulayan, merak eden gençler yetiştirmek gerek. Başarının anahtarı, analiz yapmakta gizlidir. Milli, manevi değerlerle verilen eğitimle geleceğimizin güçlü Türkiye’si yeniden inşa edilebilir.” dedi. 

            Adana İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği; Millî Eğitim Bakanlığı bünyesindeki ilk TEDx konferansı kendi alanlarında adeta Türkiye’nin eğitim idolleri haline gelen uzman isimleri bir araya getirdi. “Geleceği Tasarla, Dünya’yı Değiştir” sloganıyla yürütülen etkinlik; ilham veren sunumlar ile eğitimin geleceğini sorguladı.

Her konuşmacının 15’er dakikalık sunum yapacağı etkinlikte; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ayhan AYDIN, Gazi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Nurdan KALAYCI, Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümü’nden Doç. Dr. Mustafa YAVUZ, Çukurova Üniversitesi’nin Dislektik Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan KIRDÖK gibi akademisyenlerin yanı sıra; Sosyal Medya’daki #EGT Küresel Eğitim Liderleri  canlı yayınlarını ülkemizde ilk kez gerçekleştiren, Millî Eğitim Bakanlığı eski müşaviri, eğitim, inovasyon ve dijital diplomasi alanlarının uzman ismi Gökhan YÜCEL, Hürriyet Gazetesi Eğitim Köşe Yazarı Dr. Özgür BOLAT, Emekli Talim ve Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı H. Alp BOYDAK, Yaratıcı Çocuklar Derneği’nden Didem ÇAPA, ülkemizin önde gelen Fütürist ve Stratejist Ufuk TARHAN, Autodesk Akdeniz Ülkeleri Eğitim Koordinatörü Evren ARIN, Doğu Finlandiya Üniversitesi’nden Dr. Minna HARING ve henüz ortaokul 8. Sınıf öğrencisi olmasına rağmen 30 kadar mobil yazılım kodlayan Arda Özkal ile birlikte seyirciler unutulmayacak bir yolculuğa çıktılar.

Vitamin Öğretmen portalı (http://www.vitaminogretmen.com/canli) üzerinden de canlı olarak izlenebilecektir. Bir grup öğretmenin eğitim üzerine hayallerini TED.COM’a iletmesi sonucu Türkiye’de ikinci kez alınan TEDx ED (Eğitim) lisansı olan TEDxTepebağED, aynı zamanda Akdeniz Bölgesi’nde gerçekleşecek olan ilk TEDx etkinliği olma özelliğini taşıdı. Sir Ken Robinson, Sugata Mitra, Bill Gates gibi isimleri milyonlara ulaştıran ABD merkezli TED.COM’un, diğer ülkelerde de TED Talks konsepti ile etkinlikler düzenlenebilmesi için oluşturduğu TEDx etkinlikleri ülkemizde şimdiye kadar Ankara, İstanbul ve İzmir’de düzenlendi.

 Etkinlik konuşmacılara katılım belgesi vehediyeler verilmesi ile son buldu.

 

TEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı Değiştir
TEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı Değiştir
TEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı Değiştir
TEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı Değiştir
TEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı DeğiştirTEDxTepebağED İle Geleceği Tasarla, Dünyayı Değiştir

 

 

 

  

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.