ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Adana’da Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi
23 Nisan Adana’da Coşkuyla Kutlandı

 

23 Nisan Adana’da Coşkuyla Kutlandı

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi.

Törene  Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Muharrem Gelen, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

İlk olarak Adana Valiliği Tören Alanı’nda gerçekleştirilen 23 Nisan kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtına çelenk sunulup, Saygı Duruşu’nun ardından İstiklal Marşı okundu. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Muharrem Gelen,  günün anlam ve önemiyle ilgili yaptığı konuşmada : “Aydınlık yarınların güvencesi olan sevgili öğrencilerim, fedakâr öğretmen arkadaşlarım, değerli Adanalılar. 

Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 94.Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz.  

        Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi; kader birliği yapmış, istiklal ve istikbal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır. İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde doğan Türkiye Büyük Millet Meclisi; milli birliğimizin, milli mutabakatımızın, milli egemenliğimizin en somut tecellisi olmuştur. Bu birlik ve beraberlik sayesinde zafere ulaşılmış; işgal altındaki topraklarımız, yeniden özgürlüğüne, bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu bayram, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, egemenliğin ilan edildiği tarihî bir gün, diğer taraftan “yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı” çocuklarımız için bir şenliktir.  

        Dileğimiz tüm dünya çocuklarının sevgi, barış ve huzur içinde kardeşlik duygularıyla, her günü bayram coşkusuyla yaşamalarıdır. Hepimiz biliyoruz ki yarınların güçlü ve müreffeh Türkiye`sinin genç mimarları aydınlık yüzleriyle sevgili çocuklarımız olacaktır.

       Ulusumuzun en değerli varlığı çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesidirler. Çocukların sevgi ve hoşgörü dolu bir ortamda yetiştirilmesi, yeteneklerinin geliştirilmesi, beklentilerinin karşılanması, sorunlarına çözüm bulunabilmesi ve umutlarının canlı tutulabilmesi, geleceğine yön verecek güçte bireyler olarak toplumsal yaşamda yer alabilmeleri temel amacımızdır.

       Kıymetli  Adanalılar; 

      Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”dedi.

Tören Sayın Valimizin Dünya çocuklarını temsilen çeşitli ülkelerin geleneksel kıyafetlerini giyen öğrenciler ile yakından ilgilenerek; hatıra fotoğrafı çektirip, tüm Dünya çocuklarının bayramını kutladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları İstasyon Meydanında düzenlenen etkinliklerle devam etti.

Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, askeri tören aracına binerek, törene katılanların bayramını kutladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş çeşitli hediyeler verdi. Öğrencilerin şiirler okuduğu törende, Nasrettin Hoca Anaokulu öğrencilerinin sunduğu ´Ispanaklı Yumurta Tarifi´ adlı gösteri büyük beğeni topladı. 

Farklı okullardan öğrencilerin sunduğu halkoyunları, dans ve jimnastik gösterileri de törene katılanlar tarafından ilgiyle izlendi.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi

 

 

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.