ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’ın Katılımları ile Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’ın Katılımları ile Kutlandı

        24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Atatürk Parkı’ndaki, Atatürk Anıta Çelenk Sunma Töreni ile başladı. Çukurova Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Balo Salonunda yapılan Kutlama Programı ile devam etti. Bu programa Valimiz Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yusuf Yalçın, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Kazim Baran, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

 

          Vali Mahmut Demirtaş, kutlama programında yaptığı konuşmada, öğretmenlerimizin yeteneklerini geliştirebilen, çok okuyan çok sorgulayan, özgür bireyler olarak yeni nesilleri şekillendirerek hayata hazırlamalarının önemli olduğunu söyledi. Bu bağlamda öğretmenler olarak gençlerimizi illegal yapıların tuzaklarından uzak tutmanın gerekliliğini ve öğretmenlere bu konuda büyük sorumluluk düştüğünü vurguladı.

 

          Vali Mahmut Demirtaş; mutlu, huzurlu, modern ve güçlü bir ülke olmanın yolunun eğitimden geçtiğini belirtip, bir toplumun gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergesinin eğitim ve öğretim seviyesi olduğunu sözlerine eklemesinin ardından ‘‘ Sayın Bakanımızın geçtiğimiz ay açıkladığı 2023 Eğitim Vizyon Belgesinin de büyük anlam ve önem taşıdığına inanıyorum. Vizyon Belgesinde belirlenen stratejik hedeflerin hayata geçmesinde de en büyük görev hiç kuşkusuz yine öğretmenlerimize düşmektedir. Öğretmenlerimizin, belirlenen hedefler istikametinde yürütecekleri çalışmalarla Atatürk´ün ‘Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.’ sözünü de müşahhas hale getireceklerine yürekten inanıyorum.’’ dedi.

 

          Vali Demirtaş eğitim ve öğretim seviyesinin bir toplumun gelişmişlik seviyesinin en önemli göstergesi olduğunu hatırlatarak konuşmasının sonunda tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü bir kez daha kutladı.

 

          İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz: "Büyük Önder Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 90., bu anlamlı günün öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının ise 38. yılını aynı heyecan ve coşkuyla kutluyoruz" diyerek sözlerine başladı. Dünyanın en kutsal ve en eski mesleklerinden olan öğretmenliğin, değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı olduğunu belirtti.

 

          Yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin 2023’e gelindiğinde ülkemizin en gelişmiş ülkeler arasına girme hedefini özümseme kabiliyetine sahip olmaları, ülkemizin sorunlarını küresel gündem merceğinden okuyabilmeleri ve sosyal becerilerle donatılmaları için gereken çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti. Kazim Baran sadece okulda değil her mecrada öğrenebilen ve öğrenme isteğinde olan bireyler yetiştirmek için öğretmenlerimizin üstün gayret ve fedakârlıklarına ihtiyaç duyulduğunu hatırlattı.

 

          Konuşmasının sonunda emekliliğe ayrılan öğretmenlere huzurlu ve mutlu bir hayat dileyen Baran, “tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum “diyerek sözlerini bitirdi.

 

           Daha sonra öğretmenlerden oluşan halk oyunları gösterisinin ardından göreve yeni başlayan öğretmenler, öğretmenlik yemini yaptılar. Yemin töreninini müzik öğretmenlerimizin hazırladığı mini halk konseri takip etti. Emekli olan öğretmenlerimizin Hizmet Şeref Belgelerini Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’tan almalarının ardından yarışmalarda dereceye giren öğretmen ve öğrencilere madalya ve plaket verilmesiyle kutlama programı sona erdi.

 

24-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-2018

 24-11-2018

24-11-201824-11-2018

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.