ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. Yıl Dönümü Kutlu Olsun...

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. Yıl Dönümü Kutlu Olsun...
30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. Yıl Dönümü Kutlu Olsun...

Bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilân ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümünde, millet olarak hep birlikte bu günü kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

30 Ağustos 1922, milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır.

Türk Milleti'nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yakılan İstiklal ateşi, Kurtuluş Savaşımıza giden yolu açmış ve Büyük Taarruzla bu kutlu mücadele taçlandırılmıştır. Kurtuluş Savaşı'nın son bölümü olan bu büyük zaferin ardından, kısa bir süre sonra yurdumuz, tüm işgal devletlerinden temizlenerek bağımsızlığına kavuşmuştur. Esasen 1071 yılında Malazgirt Zaferi ile yurt edindiğimiz Anadolu'nun, bir kez daha mübarek Şehit kanlarıyla bu toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür.

Bu zaferi bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu mukaddes toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.