ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADANA “ÖĞRENME ŞENLİKLERİ” İÇİN EL ELE

Adana Valiliğinin Başkanlığında ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonuyla ilimizde düzenlenmesi planlanan “Öğrenme Şenlikleri” ile ilgili işlemlerin sağlıklı yürütülebilmesi için 1. Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.
ADANA “ÖĞRENME ŞENLİKLERİ” İÇİN EL ELE

 ADANA “ÖĞRENME ŞENLİKLERİ” İÇİN EL ELE 

Adana Valiliğinin Başkanlığında ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organizasyonuyla ilimizde düzenlenmesi planlanan “Öğrenme Şenlikleri” ile ilgili işlemlerin sağlıklı yürütülebilmesi için 1. Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. 

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda yapılan ve çalışmaların planlamasının yapıldığı toplantıya, Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Oflaz, kamu kurum ve kuruluşların, STK’ların, belediyelerin, odaların, derneklerin üye ve temsilcileri katıldılar.    

Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki vatandaşların sosyo-kültürel gelişimlerini ve istihdam edilebilirliklerini sağlamak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, öğrenmeye erişimlerini arttırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşümü gerçekleştirmek vizyonundan hareketle “Öğrenme Şenlikleri” uygulaması ilimizde başlatılmıştır. 

Bu şenlikler ile öğrenmenin yararlarının topluma anlatılmasının yanı sıra kişilerin yaparak-yaşayarak öğrenebilecekleri faaliyetlere katılımlarının sağlanması suretiyle; öğrenmenin ne kadar ilgi çekici ve eğlenceli olduğunun gösterilmesi, öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu konusunda kamuoyunda farkındalık oluşturulması hedeflenmiştir.

İlimizde 18-19-20 Ekim 2016 tarihlerinde yapılması planlanan "Öğrenme Şenliklerinin" Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlarca gerçekleştirilen fuar, kermes gibi yılsonu faaliyetlerinden daha geniş çerçevede ele alınması; yerel yönetimler, firmalar, medya kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile gerçekleştirilmesi ve halkın da etkinliklere aktif olarak dâhil edilmesi planlanmaktadır. 

           “Öğrenme Şenlikleri”nin yoğun bir katılımla gerçekleşebilmesi için, yerel yönetimler, firmalar, medya kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile gerçekleştirilmesi ve halkın da etkinliklere aktif olarak katılması amaçlanmıştır.  

Bu Organizasyon Diğerlerinden Farklı 

Üye ve temsilcilere hitaben konuşan Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, “Adana’mıza bu konuda güvenimiz tamdır. Sizlerin de katılımlarıyla bu işin üstesinden alnımızın akı ile geleceğiz. Başarı sizlerin göstermiş olduğu performansa bağlıdır. Valilik olarak bu işin koordinasyonunu sağlayacağız ama asıl görev sizlere düşüyor. Adana daha önce böyle bir organizasyonla karşılaşmadı. Bu organizasyon diğerlerinden farklı.” diyerek organizasyonun ilimiz açısından önemli olduğunu belirtti. 

Sayın Horozoğlu’nun konuşmalarından sonra, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Oflaz “Hayat Boyu Öğrenme ve Öğrenme Şenlikleri” hakkında bilgilendirici bir sunum yaptı.

Desteğiniz Bizim İçin Önemli 

Oflaz, “Farklı il ilçelerde oluşturacağımız noktalardaki stantlarla insanlara ulaşmayı planlıyoruz. Bunun alt yapısını şimdiden oluşturduk. Etkinliğimizi mükemmel yapabilmek için sizlerin desteğine, düşüncelerine, tecrübelerine ihtiyacımız var ve bu bizim için çok önemli.” dedi. 

Biz Her Yerde ve Her Evde Eğitimin Konuşulmasını İstiyoruz 

          İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar “Geçmiş yıllarda yaptığımız anketlerde, iç ve dış paydaşlara ‘Adana’mızın Hayat Boyu Eğitim ve örgün eğitimde daha iyi olabilmesi için neler yapılabilir?’ diye sorduk. En çok önerilenlerden biri de ‘Adana gündeminde eğitimin daha çok olması’ idi. Biz de bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Bizim isteğimiz her yerde ve her evde eğitim daha çok konuşulsun.” 

Toplantı sonunda Vali Yardımcısı Horozoğlu, toplantıya katılan üye ve temsilcilerle  “Öğrenme Şenliği”nin nasıl uygulanacağı hakkında planlama ve karşılıklı durum değerlendirmesi yaptı.

30-06-201630-06-201630-06-2016

30-06-2016

30-06-201630-06-201630-06-201630-06-201630-06-201630-06-2016

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.