ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADANA AVRUPA’NIN EN BAŞARILI BEŞİNCİ ŞEHRİ OLDU

ADANA AVRUPA’NIN EN BAŞARILI BEŞİNCİ ŞEHRİ OLDU

ADANA AVRUPA’NIN EN BAŞARILI BEŞİNCİ ŞEHRİ OLDU

 

 2017 Aralık ayı itibariyle,  eTwinning faaliyetlerinde Türkiye; kayıtlı öğretmen, aktif öğretmen, kayıtlı okul ve gerçekleştirilen projelerin sayılarıyla Avrupa’da birinci sıraya yerleşti. 

Avrupa Komisyonu Eğitim Görsel-İşitsel ve Kültür Yürütme Ajansı (ECAE) tarafından Erasmus+ Programı kapsamında, eTwinning programı, 33 Avrupa ülkesinde uygulanmaktadır.

eTwinning, öğretmenlerin çevrim içi iletişim kurarak, bilgi ve deneyimlerini paylaşabildikleri; çevrim içi ve yüz yüze eğitimlere katılarak, teknolojiyi etkin ve verimli biçimde kullanabildikleri; öğretim programlarına uyumlu projeler gerçekleştirdikleri bir platformdur.

 eTwinning portalına öğretmenlerin giriş sayılarında 2017 yılı içinde en fazla girişi yapan ülke Türkiye olurken, ikinci sırada İtalya, üçüncü sırada İspanya yer aldı. Avrupa’da gerçekleştirilen 217.000 eTwinning projesinin 20.542’sini Türkiye gerçekleştirerek ilk sırada kendisine yer buldu.

             Avrupa’da,  eTwinning alanında faaliyet gösteren en aktif İl kategorisinde ise Adana’mız;

%3’ lük faaliyet oranı ile 33 Avrupa ülkesindeki şehirlerarasında beşinci olmuştur.

            Bu büyük başarı hakkında açıklama yapan Adana Milli Eğitim Müdürü Sayın Turan Akpınar:

 “Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde eTwinning faaliyetleri, İl Koordinatörlüğümüzce aktif olarak sürdürülmektedir. Okul ziyaretleri, tanıtım toplantıları, proje hazırlama atölye çalışmaları, çevrimiçi eğitimlerle idareci ve öğretmenlerimize eğitim programları düzenlenmektedir. Çalışkan ve yenilikçi öğretmenlerimizin çalışmaları ile bu başarıyı yakaladık. Başta özverili çalışmaları ile eTwinning İl Koordinatörümüz Burcu Yüksek’i; eTwinning proje çalışmalarıyla, teknolojiyi derslerinde etkin kullanan, 21.Yüzyılın gerektirdiği donanımla görevlerini icra eden, idareci ve öğretmenlerimi tebrik ederim.’’ dedi.

08-03-201808-03-2018

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.