ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adana’dan Diyarbakır Sur’a Kitap Dolusu Sevgi Gönderdi

Adana Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi´nde yaşanan olaylar nedeniyle eğitimi aksayan öğrenciler için, kitap kampanyası başlattı. Kentin 15 ilçesindeki okullarda eğitim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, Sur ilçesindeki kardeşlerine göndermek üzere 40 bin kitap topladı.
Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adana’dan Diyarbakır  Sur’a Kitap Dolusu Sevgi Gönderdi

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adana’dan Diyarbakır  Sur’a Kitap Dolusu Sevgi Gönderdi 

Adana Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi´nde yaşanan olaylar nedeniyle eğitimi aksayan öğrenciler için, kitap kampanyası başlattı. Kentin 15 ilçesindeki okullarda eğitim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, Sur ilçesindeki kardeşlerine göndermek üzere 40 bin kitap topladı. 

Adana Valiliği bahçesinde düzenlenen törenle kitap dolu bir kamyon alkışlar eşliğinde Sur´a gönderildi. Gönderilen kitapların arasında öğrencilerin yazdığı duygu dolu mektuplar da dikkatleri üzerine topladı. ´Adana´dan Sura kitap dolusu sevgiler´ yazılı pankart asılan kamyonun önünde fotoğraf çektiren öğrenciler, Sur´daki arkadaşlarına el salladı. 

Törende konuşan Valimiz Sayın Mustafa Büyük, terörle mücadele kapsamında bazı bölgelerimizde sokağa çıkma yasağı uygulandığını hatırlatarak şunları kaydetti: “Yaşanan bu üzücü hadiseler sonucu bazı çocuklarımız okula gidemedi. Onların eksiğini verdiğimiz destekle kapatmaya çalışıyoruz. Bugün 40 bin kitap gönderiyoruz. Eğitimle birçok meseleyi çözebiliriz. Adanalı çocuklar oradaki çocuklarla gönüllerinin bir olduğunu söylüyor. Kampanyaya gönüllü bir katılım oldu. Bu tür kampanyalar devam edecek.” 

Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda hareket ettiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar “Bu güzel uygulamada ilimize Diyarbakır’ın Sur İlçesi verildi ve bunun üzerine Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm ilçelerimize bağlı toplam 1.292 okulumuza böyle bir kampanyanın yapılacağını duyurduk. Altı gün içerisinde çocuklarımız, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve yönetici arkadaşlarımız büyük bir duyarlılık göstererek bir kısmı kendi kitaplarını vererek, bir kısmı yeni kitap alarak kampanyayı destekledi. Bu kitaplar hikaye ve romanlardan oluşmaktadır.  Kitaplar öğretmenlerimiz tarafından incelendi ve sonuçta Adana’dan Sur ilçesine bir kamyon kitap yola çıktı. Bizim burada temel amacımız hem çocuklar arasındaki sevgi bağını güçlendirmek hem de bilginin temel kaynağı olan kitaptan çocuklarımızın hiçbir suretle uzak kalmamasını sağlamak. Duyarlılık gösteren  herkese canı gönülden teşekkür ederim.” dedi. 

Konuşmaların ardından çocuklarla anı fotoğrafı çektiren Valimiz Sayın Mustafa Büyük ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, bir öğrencinin gönderdiği kitabın yanındaki mektubu da okuyarak öğrencileri duyarlı davranışları nedeniyle kutladılar. 

Ardından  kitap dolusu kamyon ADANA’DAN  SUR’A KİTAP DOLUSU SEVGİ TAŞIMAK üzere yola çıktı.

11-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-2016

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.