ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADANA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BİR BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI

Avrupa Birliği´nin eğitim, gençlik ve spor alanındaki hibe programı olan Erasmus + Avrupa Birliği Projeleri 2017 yılı teklif çağrısı dönemi hibe almaya hak kazanan projeler açıklandı.
ADANA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BİR BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI

ADANA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİR BAŞARIYA DAHA İMZA ATTI

 

Avrupa Birliği´nin eğitim, gençlik ve spor alanındaki hibe programı olan Erasmus + Avrupa Birliği Projeleri 2017 yılı teklif çağrısı dönemi hibe almaya hak kazanan projeler açıklandı.

Genel sonuçlar itibariyle ilimiz projeleri hibe desteği almaya hak kazanan iller sıralamasında Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği alanında TÜRKİYE BİRİNCİSİ; Okul Eğitimi Personel Hareketliliği alanında TÜRKİYE İKİNCİSİ ve Mesleki Eğitim alanında TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ oldu.

2017 başvuru dönemi KA1 projeleri sonuçlarına göre ilimizde toplamda 34 proje desteklenirken, eğitim camiasına kazandırılan hibe tutarı ise 1.163.256 € olarak açıklandı.

Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında 25 proje  hibe almaya hak kazanmış olup bunlardan 2’si okullarımıza 1’i  Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait olmak üzere ilimizden toplamda 3 proje hibe almaya hak kazandı. KA 104 Yetişkin Eğitimi İl Sıralamasında ADANA BİRİNCİ,  Ankara ikinci, Balıkesir üçüncü oldu.

Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında Türkiye geneli 113 proje hibe desteği almaya hak kazanmış olup projelerden 9’u okullarımıza, 1’i Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait olmak üzere, toplamda ilimizden 10 proje hibe desteği almaya hak kazandı. KA 101 Okul Eğitimi İl sıralamasında Mersin birinci, ADANA İKİNCİ, Ankara üçüncü oldu.

Ayrıca Müdürlüğümüzün hibe almaya hak kazanan konsorsiyum projesi Türkiye genelinde 107.198 euro ile en yüksek bütçeli Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projesi olarak da artı bir başarıya imza attı.

Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında ise Türkiye genelinde 526 proje hibe desteği almaya hak kazanmış olup projelerden 20’si okullarımıza, 1’i Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğüne  ait olmak üzere toplamda 21 proje hibe desteği almaya hak kazandı.  KA 102 Mesleki Eğitim kapsamında İstanbul birinci, Ankara ikinci, ADANA  ÜÇÜNCÜ  oldu.

 

Avrupa Birliği Projelerinde üstün bir gayretle ülke genelinde büyük bir başarıya imza atan Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE ekibi, mutluluğunu İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ile   pasta keserek kutladı.

03-08-201703-08-2017

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.