ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ ın 2016 – 2017 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem Sonu Mesajı

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ ın 2016 – 2017 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem Sonu Mesajı

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ın 2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

 

 

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrenciler,

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının ilk karnesini alıyorsunuz. Biliyoruz ki bir dönem boyunca çalıştınız çabaladınız, yoruldunuz; başarmak için elinizden geleni yaptınız. İnşallah emeklerinizin karşılığını aldığınız bir kanaat dönemi geçirmişsinizdir. Sevgili çocuklar, bugün size verilecek olan karneler, sizin birinci dönem boyunca sergilediğiniz performansla ilgili size bilgi verir, ancak karne başarının tek ölçütü değildir. Bugün istediğiniz başarıyı yakalayamamış olabilirsiniz, ama bilin ki bunlar telafisi mümkün olan kararlılıkla üzerine gittiğinizde çözümü olan sorunlardır. Sizlere başarı yolunda inancımız tamdır. Öncelikle her biriniz bizim için çok kıymetlisiniz; bizim çalışmalarımızın en büyük ideali sizin daha iyi daha müreffeh bir ortamda eğitim almanızdır. Biz büyükler sizlere daha aydınlık yarınlar bırakmak için çalışıyoruz ve çalışacağız. Sizler de yarınlarınız için, aileniz için, ülkeniz için iyi evlatlar olmalısınız. Bugün sizden beklentimiz değerleri olan, vicdanlı, yardımsever, çalışkan ve en önemlisi vatansever gençler olmanızdır.

 

Kıymetli Evlatlarımız,

Çalışmak gibi dinlenmek de elzemdir. Bunun için tatili de iyi değerlendirmek yorulan bedeni ve ruhu dinlendirmek gerekir. Tatilde en sevdiğiniz spora, zamansızlıktan izleyemediğiniz sinema filmine, okumak istediğiniz kitaplara ve tabi ki ailenize, arkadaşlarınıza zaman ayırın; mutluluk başarının temelidir. Mutlu olun ve okullarınıza mutlu dönün.

 2.Döneme sağlıkla başlamanız umuduyla sizlere iyi tatiller diliyorum.

 

 Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

 Heyecanla başladığımız ve güzel bir gelecek inşa etmek için çalıştığımız bir eğitim- öğretim yılının daha 1.Dönemini birlikte başarıyla tamamladık. Sizler sevgi, emek ve sorumlulukla yoğrulmuş  kutsal bir mesleğin sahiplerisiniz. Bu mesleğin bir neferi olarak biliyorum ki bu meslek bir yaşam şekli; bizler seçtiğimiz bu mesleği bir ömür yaşamımızın her anında yüreğimizde hissediyoruz. Öğretmenlik, eseri insan olan çok özel bir sanattır ve eminim ki sizler bu ülke için çok kıymetli eserler yetiştirmek adına büyük bir özveriyle çalışmaktasınız.

Bir dönemi daha tamamladığımız bugün, öncelikle sizlere eğitim adına  gösterdiğiniz bu özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, yoğun bir çalışma döneminin ardından dinleneceğiniz huzurlu bir tatil diliyorum.

 

Değerli Veliler,

Anne baba olarak bu karne gününde kalplerinizin çocuklarınızla birlikte attığını ve en büyük hayalinizin evlatlarınız için başarılı, sağlıklı yarınlar olduğunu biliyoruz. Bugün çocuğunuzun karnesi nasıl olursa olsun, şimdi tekrar odaklanma ve yola devam etme zamanı. İkinci dönem sürecini iyi bir şekilde planlayarak çocuğunuzla beraber verimli ve keyifli bir dönem geçirebilirsiniz. Sizlere önerim çocuklarınızı iyi gözlemleyiniz, onların ilgi alanlarını ve yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri ortamlar için fırsat sağlamaya çalışınız, onlara sorumluluk almanın önemini kavratınız, zamanı planlama konusunda onlara yol gösteriniz ve en önemlisi onlarla bolca vakit geçiriniz; çünkü onlara vereceğiniz en büyük armağan birlikte geçirdiğiniz zamandır.

Kıymetli veliler, sizler için çocuklarınızla geçireceğiniz huzurlu, sağlıklı bir tatil  diliyorum.

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.