ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar´ın Veda Mesajı

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar´ın Veda Mesajı

         Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR´ın Veda Mesajı


        Adana İl Milli Eğitim Müdürü olarak 20.06.2014 tarihinde başladığım görevimden, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına görevlendirilmem münasebetiyle ayrılıyorum. Mevla, şahsıma tevdi edilen yeni görevde bizlere muvaffakiyetler ve hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin. Öncelikle şahsımı, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine layık gören Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ´a, Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM´e ve Müsteşarımız Sayın Yusuf TEKİN’e şükranlarımı sunuyorum.

         Bugüne kadar üstlendiğim her görevi öğretmenlik mesleğine başladığım ilk günkü aşk ve şevkle, mesai mefhumu gözetmeksizin yerine getirmeye çalıştım. Aynı disiplin içerisinde başında bulunduğum her kurumu, hep bir adım öteye taşımanın gayreti içerisinde oldum. Adana eğitim camiasının bilgi birikimi, pozitif enerjisi ve heyecanına olan inancımızla çıktığımız kutlu yolculukta, Adana´da eğitimin çıtasını daha yükseğe çıkarmak için azim ve kararlılıkla çalıştık. Makamların geçici olduğu şuuruyla, makam kapımızı da gönül kapımızı da insanımıza açmaktan çekinmedik. Buraların erişilmez olmadığını, buralarda bulunanların asıl maksadının bu aziz millete hizmet etmek olduğunu her vesile ile gösterdik. Tüm kesimlerin dertleri ile hemdert olduk, sevinçlerini paylaştık. Hiçbir kişiyi ya da toplumun bir kesimini ayrıştırıp ötekileştirmedik. Herkese eşit mesafede durup birleştirici, bütünleştirici bir rol oynadık. Bu süreçte mesleki anlamda pek çok yeni tecrübeyi edinirken heybemizde de birbirinden kıymetli yüzlerce anıyı biriktirdik.

       Eğitimin paydaşları olarak yarınlarımızın teminatı evlatlarımızın her anlamda en iyi şekilde yetişmeleri, vatanımıza, milletimize, devletimize, bayrağımıza bağlı nesiller olarak toplumdaki yerlerini almaları, gelecekte tüm dünya ile rekabet edecek bilimsel ve teknolojik donanıma bugünden sahip olmaları için Adana eğitim tarihine geçen ilkleri gerçekleştirdik. Ekip çalışmasının en güzel örneklerini sergilediğimiz maarif teşkilatının yılmaz neferleri ile Adana´yı eğitime ODAK´ladık. TÜBİTAK, SODES, Avrupa Birliği Projelerinde Adana´yı layık olduğu seviyelere hep birlikte çıkardık. Okul öncesinde, temel eğitimde, ortaöğretimde, Geçici Koruma Altındaki Suriyeli Çocukların okullaşmasında ve okuma yazma seferberliğine katılım oranlarında ciddi başarılara imza attık. Bununla birlikte merkezi bütçe ve hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile yaptırılan okul, derslikler, pansiyonlar ve spor salonları ile eğitim altyapısının güçlendirilmesi adına önemli çalışmaları hayata geçirdik.

        Belirttiğimiz bu başarıları, desteklerini bizlerden esirgemeyen, birlikte çalışmaktan onur duyduğum başta Sayın Valilerimiz Mustafa BÜYÜK ve Mahmut DEMİRTAŞ olmak üzere, kıymetli kaymakamlarımızla, daire müdürlerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, basın yayın kuruluşlarımızla el ele vererek karşılıklı saygı, sevgi, dayanışma, işbirliği ve özverili çalışmanın neticesinde elde ettik. Bu büyük başarıda Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçelerimizle birlikte güçlü, çalışkan, fedakar, birbirini tamamlayan ve ekip ruhuyla hareket eden il müdür yardımcılarımızın, ilçe milli eğitim müdürlerimizin, il ve ilçe şube müdürlerimizin, il ve ilçelerimizdeki personellerimizin, eğitim camiamızın değerli yöneticilerinin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin büyük emeklerinin olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Bu sebepleAdana eğitimine yaptıkları katkılardan ötürü tüm paydaşlarımıza ve mesai arkadaşlarıma ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

       Bu vesile ile Çukurova´nın toprağı gibi mümbit, havası gibi sıcakkanlı insanlarına bugüne kadar hizmet etmekten duyduğum memnuniyeti bir kez daha ifade etmek istiyorum. Eğitim-öğretim hizmetlerine getirdiğimiz yenilikçi bakış açısı ile birlikte yaşanan değişim ve dönüşümün, yakaladığımız ivmenin sonrasında da sürdürüleceğine yürekten inanıyorum. Zira bu bir bayrak yarışı, sancak devir teslimidir. Adana´da bu bayrak yarışını bir sonraki kulvara taşıyacak, eğitim sancağını bizlerden sonra devralacak kıymetli arkadaşımıza da şimdiden başarılar diliyorum. Görevde bulunduğum süre zarfında şahsıma taalluk eden haklarınız için helallik istiyor, benimle ilgili haklarımı helal ediyorum. Bâki kalan bu kubbede hoş seda bıraktığımız umuduyla, sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.

                                                                                                       

                                                                                                                            Turan AKPINAR

                                                                                                                  Adana İl Milli Eğitim Müdürü

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.