ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Adana İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milletimizin  damarlarında akan bağımsızlık sevdasının en büyük göstergesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışıyla kutlamaya başladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 97. Yıl dönümünde  sizlerle birlikte olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum.

Ne mutlu ki bize demokrasiye olan inancımız meclisimizin açıldığı ilk günden bu yana katlanarak büyümüştür.23 Nisan 1923’te kayıtsız şartsız millete verilen hakimiyet 97 yıldır Yüce Türk Milletinin iradesindedir.

Milletimizin karakterinin bir yansıması olan milli egemenlik anlayışı, bu milletin damarlarında hep vardı ve var olmaya da devam edecektir.

           Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Büyük Millet Meclisi, Türk Milletinin yüzyıllardır süren arayışlarının özeti ve onun kendi kendini yönetme bilincinin canlı simgesidir.” Bizler bugün istiklali ve istikbali için canını ortaya koymuş bir neslin evladı olmaktan duyduğumuz kıvancı paylaşıyor, kutsal bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içinde bir bayramı daha kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz.

           Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin tarihinin  önemli dönüm noktalarından biri de 15 Temmuz gecesidir. O gece    meclisimiz haince bombalanmış ,o gece meclisimiz  Kurtuluş Savaşından sonra ikinci defa Gazilik şerefine nail olmuştur. Türk Milleti ve Değerli Milletvekillerimiz, haince planlanmış darbe girişimi karşısında da tıpkı Kurtuluş Savaşımızda olduğu gibi onurlu ve güçlü bir duruş göstererek, millî iradenin tecelligahı olan bu kuruma sahip çıkmışlardır. Bu devletin düşmanları 15 Temmuz gecesinde bir kez daha  anlamışlardır  ki bu millet vatanını ve meclisini canı pahasına koruyacak; Demokrasi ve egemenlik sonsuza kadar var olacaktır.

            Sizlerin de bildiği gibi  23 Nisan bize çifte bayramdır; Gazi Mustafa Kemal egemenlik sevincini yaşadığımız bu günü, egemenliğin teminatı çocuklara armağan etmiştir.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutladığımız bu bayram; ilk milli bayramımız olmasının yanında, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olmasıyla da bizleri onurlandırmakta ve ülkemiz bu güzel bayramı Dünya çocuklarıyla birlikte kutlamaktadır.

İstikbalimizin Emanetçileri Sevgili Çocuklar,

Bayramınız kutlu olsun, sizler bu güzel ülkenin yarınlarısınız, sizler bizim umudumuz, geleceğimiz için ektiğimiz tohumlar, yetiştirdiğimiz fidanlarsınız.

Çok kıymetlisiniz.

            Bizler sizlerin güvenli ve sağlıklı ortamlarda, iyi bir eğitim almanız, topluma ve insanlığa yararlı  bireyler olarak yetişmenizi sağlamak için var gücümüzle çalışmaktayız ve çalışmaya devam edeceğiz.

Çok önemlisiniz ,

            Çünkü bu güzel ülkenin gelecek günleri sizlerin küçük ellerinde şekillenecek; Sizler manevi değerlerimizle donanmış, yenilikçi, araştıran,  üreten,  ülkesi ve tüm insanlık için çalışan gençler olacaksınız.

Sevgili çocuklar,

           Sizlere armağan edilmiş bu bayramın anlamını iyi kavrayınız.      

          Bugün sizler bütün dünya çocuklarıyla el ele sevgiyi, barışı ve kardeşliği haykırıyorsanız, bunu atalarımızın verdiği mücadeleye borçlusunuz. Bunu hiç unutmayın sizler bu vatanı atalarımızdan emanet aldınız. Bu emanete sahip çıkın onların canlarını feda ettiği bu vatanı yüceltmek ve yükseltmek için çok çalışın. Bu konuda biz hep arkanızdayız hep destekçiniz olacağız; kendinize inanın çünkü biz sizlere inanıyoruz.

Sağlıkla ve mutlulukla nice yarınlarınız olsun çocuklar.

Sözlerimin sonunda başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini; milli mücadelede emeği geçen herkesi büyük bir minnet, saygı ve rahmetle anıyorum.

           Bayramımıza anlam katan çocuklarımızın ve tüm milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularla kutluyor,  sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.