ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADANA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ TURAN AKPINAR?IN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

Takım ruhu ile sizlerin tecrübe ve heyecanınızla, birlikte birçok başarıya imza atacağız. Temel stratejimiz eğitime erişim, eğitimde kalitenin artırılması ve eğitim altyapısın tamamlanması olacaktır. 
ADANA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ TURAN AKPINAR?IN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

ADANA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ TURAN AKPINAR’IN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

Binlerce yıllık tarihi geçmişi olan; kültür, sanat ve eğitim şehri Adana ilimizde eğitim yöneticisi olarak görev yapacak olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. Mertliğin, yiğitliğin ve çalışkanlığın harman olduğu Adana’da görev yapacağım için gururluyum. Adana’nın önemini, büyüklüğünü biliyorum, burada eğitim sorumluluğunu üstlenmek benim için büyük bir onurdur.

İlimizde bu güne kadar il milli eğitim müdürü olarak görev yapan arkadaşlarıma yaptıkları hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Onların yaptıkları hizmetlerin unutulmayacağını ifade ederek, hizmetlerin devam edeceğinin bilinmesini istiyor, aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık, başarı ve uzun ömür diliyorum.

Giderek derinleşen ve çok boyutlu hale gelen küreselleşme süreci, ülkelere büyüme ve gelişme yönünde önemli fırsatlar sunduğu gibi, bazı tehdit ve riskleri de beraberinde getirmektedir. Tehdit ve riskleri dikkate alıp önlemler geliştirebilen, mevcut potansiyellerini harekete geçirerek büyüme ve kalkınma imkânlarını azami ölçüde değerlendirebilen ve bunu ekonomisi ve bireyleri için bir fırsata dönüştürebilen ülkeler, kalkınma sürecini başarıyla sürdürüp gelecekte dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alacaktır. Bu nedenle eğitimcilerimize; bilgi üretmek, öğrenme ve öğretme süreçlerinde yeni yaklaşımlar geliştirmek ve donanımlı nesiller yetiştirmek hususunda çok önemli vazifeler düşmektedir. Bu bilinç ve sorumlulukla, eğitimin hemen her alanında önemli atılımlar yapmak, neler yapabileceğimizi tasarlamak için oldukça yoğun bir çaba göstermeliyiz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık hedefini yakalamak, ileri toplumlar arasında yerimizi almak ülkemizin temel hedefidir. Bu açıdan bakıldığında bir ilin eğitim yöneticisi olmak büyük bir sorumluluktur. Bizim yönetim anlayışımız; “insanları yönetmek değil insanlarla birlikte yönetmektir”. Bu anlayıştan hareketle alacağımız kararlarda başta Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda ilgili tüm tarafların görüşleri alınarak hareket edeceğimizin bilinmesini isterim. İlimizde eğitim alanında başarının artırılması, eğitim ortamlarının daha da iyileştirilmesi için herkesin desteğine ihtiyacımız vardır. Bu anlamda başta öğrenci velilerimizin, hayırseverlerimizin, sivil toplum örgütlerimizin ve muhtarlarımızın bize destek vereceklerinden eminim.

Adana’mızın eğitim liderliği bize verildiğinde en çok güvendiğim ilimizde görev yapan yöneticilerimiz ve özellikle öğretmenlerimiz olmuştur. Benim kapım sizlere her zaman açık olacaktır. Takım ruhu ile sizlerin tecrübe ve heyecanınızla, birlikte birçok başarıya imza atacağız. Temel stratejimiz eğitime erişim, eğitimde kalitenin artırılması ve eğitim altyapısın tamamlanması olacaktır.

Hedefimiz her alanda sürekli iyileşme ve gelişmedir. Okullarda bilimsel, sosyal, sportif ve kültürel çalışmaların daha fazla yapılması için çaba harcayacağız Okullarımızın mahallenin, beldenin ve köylerin, kültür merkezi haline gelmesi için çaba göstereceğiz. Bu çalışmalarımızda tüm paydaşlarımızın yer alması önem arz etmektedir.

Adana’ya birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik içinde hizmet vermenin gayreti içinde olacağız. Görev süremde tüm eğitim çalışanlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, basın mensuplarının ve tüm Adanalıların bize yardım ve desteklerini esirgemeyecekleri düşüncesiyle ailem ve şahsım adına selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.                                                                                                                                                                           

ADANA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN TURAN AKPINARIN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

 

 DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.