ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adana´da ´İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi´ Kapsamında Seminer Verildi

Adana’da Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından ´İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi´ kapsamındaokula devamın önemine ilişkin farkındalığın artırılması amacıyla, okul idarecilerine yönelik bir toplantı düzenlendi. 
Adana´da ´İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi´ Kapsamında Seminer Verildi

 Adana´da ´İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi´ Kapsamında Seminer Verildi  

Adana’da Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından ´İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi´ kapsamında okula devamın önemine ilişkin farkındalığın artırılması amacıyla, okul idarecilerine yönelik bir toplantı düzenlendi. 

 

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve IBF Internationel Consulting liderliğindeki Konsorsiyumun teknik destek sağladığı ‘İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarını Artırılması Projesi’ MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 12 pilot ilde yürütülmekte olup, söz konusu proje kapsamında hazırlanan dil planı ve materyallerinin kullanımına yönelik eğitimler gerçekleştirmek üzere, sınıflarında sığınmacı veya geçici koruma altında olan öğrenciler bulunan ilkokul sınıf öğretmenleri ve ortaokul Türkçe öğretmenleri arasından seçilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında görevli olmayan 206 öğretmenimiz, Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doc.Dr.Fahri Temizyürek ve Yrd.Doc.Erol Barın tarafından özel bir otelde verilen  Türkçe Dil Eğitimi ile Öğretmen Eğitimi konulu seminere katılmışlardır. 

 

Açılış konuşmaları ile başlayan seminer “İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması” projesinin tanıtımı ile sona erdi.

 

 

30-11-201530-11-201530-11-201530-11-2015

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.