ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADANA'DA YIL SONUNA KADAR KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK

ADANA'DA YIL SONUNA KADAR KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi öncülüğünde yürütülen "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında Adana'da yıl sonuna kadar tüm okulların kütüphaneye kavuşması için 7 meslek lisesinde kütüphanesiz 392 okul için kitaplık, sıra, masa ve sandalye üretimi 36 öğretmenin kontrolünde 138 öğrenciyle sürüyor. Kütüphanelerin kitaplarla doldurulması amacıyla da İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce kampanya yürütülüyor. 

 

Yapılan çalışmalar ile ilgili Anadolu Ajansına konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak: "Buralar, öğrencilerin, velilerin, okulla ilgisi olan herkesin dijital içerik üretme ve bu içeriğe ulaşma merkezi olacak" dedi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak, Anadolu Ajansı muhabirine, kütüphanelerin okullar için biyoloji ve fen laboratuvarları kadar vazgeçilmez olduğunu söyledi.Kentte 392 okulda kütüphane olmadığını tespit ettiklerini aktaran Koçak, "Şu ana kadar bizim 7 meslek lisemizde 36 öğretmenimizin kontrolünde 138 öğrencimizin çabasıyla bu 392 kütüphanenin oluşmasıyla ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yaklaşık 45 okulun kütüphanesi tamamlandı. 20 Aralık itibarıyla Adana'daki tüm okulların kütüphane ihtiyacını karşılamış olacağız." dedi. İl Müdürümüz Sayın Koçak, müdürlük olarak meslek liselerinde kütüphane kurma çalışmalarına ek, tüm vatandaşların katılabileceği kütüphane kurulumu ve kitap teminine yönelik kampanya da başlattıklarını ifade ederek, sadece kütüphane yapmanın yetmediğini, içinin de kitapla doldurulması gerektiğini aktardı.

 

Bilginin artık raflardaki ansiklopedilerden internete, dijital ortama taşındığını dile getiren İl Müdürümüz: "Kampanyamızda istekliler kütüphane yaptırabileceği gibi her evden en yakın okula bırakabilecekleri bir kitap bağışı da bizim için önemli ve anlamlı. Yapılacak hiçbir yardımı, katkıyı küçümsemiyoruz. Bu şehrin çocuklarının daha iyi yetişmesi noktasında herkesin sağlayabileceği her türlü katkıyı bekliyoruz." dedi. İl Müdürümüz, kütüphanelerle öğrencilerin geleceğe bu yönde de hazırlanmasının alt yapısını oluşturacaklarını aktararak: "Bizim yapacağımız kütüphaneler, salt içinden kitap çekip okunup tekrar iade şeklinin çok ötesine geçecek ki böyle olmak zorunda. Önümüzdeki günlerde bu fiziki mekanları tamamladıktan sonra buralar, öğrencilerin, velilerin, okulla ilgisi olan herkesin dijital içerik üretme ve bu içeriğe ulaşma merkezi olacak. Bu kütüphanelerimizin ilerleyen süreçte çocuklarımızın hayatına yön verecek, okul-sınıf dışı öğrenme ortamını daha iyi etkileyebilecek mekanlar haline gelmesini arzu ediyoruz." şeklinde konuştu.

 

05-12-202105-12-202105-12-202105-12-202105-12-202105-12-202105-12-202105-12-2021

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.