ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Başarı Her Yerde” Projesi Basın Toplantısı Yapıldı

Fırsat verildiğinde başarısız öğrenci veya öğretmenin olmayacağı gerçeğinden yola çıkan ilimizde QNB Finansbank , Türk Eğitim Derneği ve  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortaklığında yürütülen “Başarı Her Yerde”adlı sosyal sorumluluk projesiyle 4 devlet ortaokulumuzda değişim ve gelişimin önü açılıyor.
           “Başarı Her Yerde” Projesi Basın Toplantısı Yapıldı

           “Başarı Her Yerde” Projesi Basın Toplantısı Yapıldı

Fırsat verildiğinde başarısız öğrenci veya öğretmenin olmayacağı gerçeğinden yola çıkan ilimizde QNB Finansbank , Türk Eğitim Derneği ve  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortaklığında yürütülen “Başarı Her Yerde”adlı sosyal sorumluluk projesiyle 4 devlet ortaokulumuzda değişim ve gelişimin önü açılıyor.

Projede gelinen aşamaların kamuoyuyla paylaşılması için ilimizde düzenlenen basın toplantısına Adana İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ve QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Şahinbaş katıldı.

 

QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Şahinbaş basın açıklamasında, “Türk Eğitim Derneği’nin eğitimde fırsat eşitliğini geliştirici projelerine dokuz yıldır destek verdiklerini belirterek geleceğin kreatif liderlerini yetiştirmenin bugün yapılacak sosyal sorumluluk çalışmalarıyla gerçekleşeceğini ifade etti. 2015 yılında yenilikçi, kreatif, analitik, güvenilir olma özelliklerini, geleceğin kreatif liderleri çocuklara aktarma hedefi ile “Minik Eller Büyük Hayaller” sosyal sorumluluk platformunu kurduklarını belirten Şahinbaş, “600’ü aşkın şubemizdeki Finansçıların da gönüllü olarak katıldığı sosyal sorumluluk projelerimizde çocukları merkezimize koyuyoruz.” dedi.

 

2008 yılından bu yana yine TED aracılığıyla çocuklara eğitim bursu verdiklerini ifade eden Şahinbaş, “Başarı Her Yerde” projesinde ise okullarda gelişim ve değişime kaynak sunduklarını ifade etti. Şahinbaş, “Mutlu çocuk, başarılı çocuktur. Folklordan resim sergisine, dans ve tiyatro gösterilerinden müzik çalışmalarına dek okulların aktivitelerinde ihtiyaç duydukları destekleri sağlamaktan çok mutluyuz. Çocukların mutluluğuna tanık oluyoruz. Yakın zamanda yapılan çalışmaların bu okulların başarısına olan katkısını çok daha iyi göreceğiz.” diye konuştu.

 

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ise hayalleri olanların anıları olanlardan daha önde olduğunun altını çizerek

“Öğrenci başarısını etkileyen en önemli faktörlerden birinin ailelerin ekonomik, sosyal ve kültürel düzeyleri olduğunu biliyoruz. Nitelikli eğitime erişim herkesin hakkıdır. Maalesef Türkiye’deki öğrencilerin yüzde 68,7’si alt sosyo-ekonomik ve kültürel grupta yer almaktadır. Temel beslenme eksikliği nedeniyle öğrenimi aksayan öğrenci sayısının da uluslararası ortalamanın çok üzerinde olduğunu biliyoruz. Tüm bu olumsuz göstergelere rağmen Türkiye, örneğin PISA’da alt sosyo-ekonomik düzeydeki öğrencilerin en yüksek ilerleme kaydettiği ülkeler arasında. Bizler çalışmaların büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Dezavantajları giderecek uygulamalara daha çok ihtiyaç var. Ortaöğretimdeki öğrencilerin akademik başarı seviyelerini artırmayı ve okullar arasındaki performans farklılıklarını gidermeyi amaçlayan, "Başarı Her Yerde" projesi bu anlamda çok büyük bir misyon üstleniyor. Bu proje fırsatların umuda, umutların başarıya dönüştürüldüğü bir projedir.” dedi.

 

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar da proje ile ilgili olarak “Geçen eğitim-öğretim yılında hayata geçen ve proje ortaklarımız  QNB Finansbank , Türk Eğitim Derneği  ile birlikte yürüttüğümüz “Eğitimde fırsat eşitliği ile BAŞARI HER YERDE” sloganıyla yola çıktığımız  sosyal sorumluluk projesi ile 4 devlet ortaokulunda, değişimin ve gelişimin önünü açmak için çalışmaktayız.4 ortaokulumuzda eğitim kalitesinin ve akademik başarının geliştirilmesi, öğrencilerin TEOG başarılarının artırılması, sportif, kültürel, sanatsal alanlarda gelişim sağlanması hedeflenen projede Müdürlüğümüzün belirlediği okullar yer almaktadır. Bu okullarımız dezavantajlı olarak nitelendirilebilecek konumda bulunan; Akademik ve sosyal açıdan gelişim gösterme potansiyeli bulunan öğrencilerin öğrenim gördüğü okullardır.” İfadelerine yer verdi.

Üç yıl olarak planlanan projenin hedefi olan, akademik ve sosyal başarının sürdürülebilir olması için bütünsel bir program hazırlanmıştır. Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak  bu program dahilinde proje çalışmalarımızı hassasiyetle yürütmekte olduklarını dile getiren İl Müdürümüz Akpınar, “Projenin İl Milli Eğitim-Okul Yöneticisi-öğretmen ve öğrenci döngüsünün içinde yer alan kurumumuz gerekli çalışmaları ve projenin işleyişini yakından takip etmekte olup belirlenen okullarda görülen gelişim ve değişimden büyük bir memnuniyet duymaktadır.” dedi.

Akpınar  “Çocuklarımız ve gençlerimiz ülkemizin geleceğidir ve bugün burada bizler çocuklarımız için çalışırken gelecek güzel günler için de çalışmaktayız; bir eğitimci olarak hem eğitim adına hem geleceğimiz adına yapılan her projeden onur ve mutluluk duyuyorum.” diyerek projede emeği geçenlere teşekkür etti.

17-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-2017

 DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.