ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çatalpınar İlkokulu ve Ortaokulu Kütüphaneyle Buluştu

Çatalpınar okulunun eski mezunlarından olan Diş Hekimi Yakup Andaç’ın ve arkadaşlarının katkılarıyla kurulmuş olan kütüphanenin açılışıKütüphane Haftası’nda yapıldı.
Çatalpınar İlkokulu ve Ortaokulu  Kütüphaneyle Buluştu

 Çatalpınar İlkokulu ve Ortaokulu  Kütüphaneyle Buluştu 

Çatalpınar okulunun eski mezunlarından olan Diş Hekimi Yakup Andaç’ın ve arkadaşlarının katkılarıyla kurulmuş olan kütüphanenin açılışıKütüphane Haftası’nda yapıldı. 

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin kitap sıkıntısı çekmemeleri için kütüphane tanzim ettiklerini belirten Diş Hekimi Yakup Andaç, yıllar önce mezun olduğu okula, 17 raflı kitaplık, 5 adet çalışma masası, 24 sandalye, bilgisayar, klima ile yaklaşık 2500 kitap bulunan bir kütüphane kazandırdı. 

Kütüphanenin açılışı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Okul Müdürü Hasan Düzün, okullarına kütüphane desteği veren Diş Hekimi Yakup Andaç´a teşekkür etti.

Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel ise kitap okumanın faydalarının sayılamayacak kadar çok olduğunu, iyi bir kitabın iyi bir öğretmen olduğunu, bir kütüphanenin ise binlerce iyi öğretmen olduğunu ifade etti. 

Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler de konuşmasında Türkiye´de 1128 civarında kütüphane olduğunu belirterek " Dijital çağ ile birlikte kitap okuma oranının düşeceği öngörülüyor olsa da,  dünyada kitap okuma oranı azalmamıştır. Bir kitabı dijital ortamda okumanın insanları yorduğu, gözleri rahatsız ettiği tespit edilmiştir. Klasik kitabı okumaktan onu incelemekten insanlar vazgeçmiyor. Meslektaşımızın mezun olduğu okula kütüphane açmasından mutlu olduk. Oda olarak meslektaşlarımıza destek verdiğimiz gibi bu tip hayırlı işlerde de yanlarında olacağız." dedi. 

Adana Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, konuşmasında şunları dile getirdi: 

"Ben çok açılışta bulundum. Ama okul ve kütüphane açılışlarında gurur ve sevinç duyuyorum. Bugün okulunuz çok zengin bir kütüphaneye kavuştu. Biz devlet olarak tüm okullarımızın spor salonlarına, laboratuvarlarına, kütüphanelerine kavuşmasını arzu ediyoruz. Ama bunlara sadece devlet değil, STK´lar ve halkımız tarafından da katkıda bulunulmasından sevinç duyuyoruz. Kendi köyünüzden, kendi okulunuzdan yetişmiş bir arkadaşımız size kütüphane kazandırmak için canla başla devletle ortak çalışıyor. Kütüphane Haftası’nda olduğumuz için bu organizasyonla bu haftayı taçlandırmış oluyoruz. Başta emeği geçen Dt. Yakup Andaç ve katkıda bulunan tüm arkadaşlara canı gönülden tebriklerimi sunuyorum. "dedi. 

Konuşmaların sonrasında kütüphane açılış kurdelesini, Yüreğir İlçe Kaymakamı Fatih Genel, Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kılıç, Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, Diş Hekimi Yakup Andaç, okul müdürleri ve öğretmenler, mahalle muhtarı ve veliler kesti. 

Kütüphaneyi inceleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar okulun bahçesinde hazır bulunan öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

31-03-201631-03-201631-03-2016

31-03-2016

31-03-2016

31-03-2016

31-03-2016

31-03-2016

31-03-2016

31-03-2016

31-03-2016

31-03-2016

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.