ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM ALTYAPISININ GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI.

EĞİTİM ALTYAPISININ GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI.

          EĞİTİM ALTYAPISININ GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI.

          Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Kriz Zamanlarında Herkes İçin Eğitim I&II ile Eğitim Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi toplantısı Adana Divan Oteli’nde  yapıldı.

          Adana Divan Oteli’nde yapılan toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı Yapı İşleri Dairesi Başkanı Sn.Fatih Mehmet Oruç, Dünya Bankası Yetkilileri, Vali Yardımcısı Sn.Mustafa Yavuz, Kaymakamlarımız, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Turan Akpınar, Müdür Yardımcısı Mustafa Yaylacı, Şube Müdürü Bedrettin Uçkaç, Seyhan ve Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, kamu ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

          Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, İlimizde 1268 okulda, 463.484 öğrencimiz, 29.100 öğretmen ve idarecimizle 2017-2018 eğitim-öğretim yılına başladık. Eğitim altyapısının güçlendirilmesi projesi kapsamında Adana’da 8 adet prefabrik, 9 adet betonarme okul yapılması planlanmış, 8 adet prefabrik okulun ihalesi yapılarak yer teslimi yapılmış, 120 gün içinde bitirilmesi planlanmaktadır. 9 adet betonarme okuldan 6 okulun ihale dosyası hazırlanmakta olup, 3 okulun ise müşavirlik ihalesi yapılmış, çalışmalar devam etmektedir. Okulların tamamlanması ile birlikte Adana’ya toplam 400 derslik kazandırılmış olacaktır.” dedi.

          Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz ise, eğitimde altyapı güçlendirilmesi projeleri kapsamında valiliğin bütün imkânlarını kullandıklarını, eğitimin sağlam yapılar üzerine kurulması gerektiğini, bu konuda yapılan çalışmaları titizle takip ettiklerini belirterek, projeye katkı sunan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

          Milli Eğitim Bakanlığı Yapı İşleri Dairesi Başkanı Fatih Mehmet Oruç; Uluslararası Kuruluşlar ile Milli Eğitim Bakanlığı ve AFAD’ın oluşturduğu proje temelli işbirliği ikliminin uygulama ve saha süreçlerine kolaylaştırıcı etkisinden söz etti.  Kurumların kapasitelerinin projeye iyi bir şekilde yansıtıldığını, özellikle Adana’da güzel bir işbirliği yakaladıklarını belirtti. Bu konuda Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Yavuz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar’a gayretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

 

          Toplantı Proje İletişim Uzmanı Gökhan Dinç’in sunumuyla devam ederek, Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı Harita Mühendisi Kübra İkikardeş’in “ Çevre ve Sosyal Çevreyi Anlamak “ konulu konuşmasıyla sona erdi.

05-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-2017

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.