ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Yenilikçilik Ödüllerinden Adana’ya İki Ödül

Adana İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet ve beraberindeki heyet ödüllerini Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’nın elinden aldılar.
Eğitimde Yenilikçilik Ödüllerinden Adana’ya İki Ödül

Eğitimde Yenilikçilik Ödüllerinden Adana’ya İki Ödül

            Millî Eğitim Bakanlığınca, eğitimde yeniden yapılanma çalışmalarının desteklenmesi, eğitim ve öğretimde kalitenin yükseltilmesi amacıyla düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” töreni 31 Aralık 2013 Salı günü Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’nın katılımları ile Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.

           Bu yıl ikincisi düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri ödül töreninde, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Adana milletvekillerinden Mehmet Şükrü Erdinç, Fatoş Gürkan, ödül almaya hak kazanan il milli eğitim müdürleri, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenlerin yanı sıra bakanlık bürokratları da yeraldı.

 Ülke genelinde 750 proje başvurusunun yapıldığı ve değerlendirme sonucunda 24 projenin ödüle layık görüldüğü törende konuşan Bakan Avcı, “Eğitim sistemimizde kapsamlı bir şekilde yürütülen yeniden yapılanma çalışmaları, öğrencilerimizi geleceğe donanımlı bir şekilde hazırlamayı, onların yeterliklerini en üst düzeye çıkararak eğitim ve öğretimin niteliğini yükseltmeyi, eğitim ortam  ve süreçlerini iyileştirerek eğitimin kalitesini arttırmayı hedeflemektedir.” diye konuştu.

            Millî Eğitim Bakanlığının, eğitimde yenilikçi uygulamalara örnek 24 projeyi ödüllendirdiği törende, Adana Aladağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Yeşeren Umutlar Gülen Yüzler” ile Adana Seyhan Adana Bilim Sanat Merkezi “ Bilişim Hizmetleri Sistemi Oluşturma ” projeleriyle 2 de ödül alarak ilimizi onurlandırdılar.

  Adana İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Selamet ve beraberindeki heyet ödüllerini Millî Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’nın elinden aldılar.

Kısaca Ödül Alan Projeler

1-      Adana Seyhan Adana Bilim Sanat Merkezi Bürokratik işlem ve süreçlerin eleştirel bir bakışla değerlendirilerek özellikle öğrenci, öğretmen ve velilerle ilgili işlemlerin basitleştirilmesi, istenecek belgelerin asgariye indirilmesi, hizmetlerin mümkün olan en kısa sürede sonuçlandırılması kategorisinde “Bilişim Hizmetleri Sistemi Oluşturma” projesi ile 1.olmuştur.

 Proje kapsamında; Uygulamalı Bilim Eğitim Merkezinde İl Geneli 2500 öğrenciye bilim eğitimi verilmiş olup bu kapsamda “Bilim Eğitim Merkezi e-Randevu” sistemiyle başvurular ve onay işlemleri online yapılmıştır. “Adana Bilim ve Sanat Merkezi e-Randevu” sistemiyle merkez yönetici ve öğretmenlerle görüşme yapmak isteyen velilerin randevu talepleri ve onay işlemleri online yapılmıştır. “Adana Bilim ve Sanat Merkezi e-Sorum Var” sistemiyle Bilim ve Sanat Merkezi ile ilgili öğretmen, veli ve öğrencilerin sorularına online cevaplar verilmiş ve tekrar tekrar sorulan sorulara cevap vermek için harcanan zaman kaybı önlenmiştir.“E-Kayıt” sistemiyle öğrenci kayıtları online olarak yapılmıştır. “Öğrenci İşleri” Sistemiyle öğrencilerle ilgili gözlem, devamsızlık, öğrenci veri girişleri online olarak yapılmıştır.

Proje Ekibi; Mehmet Duran Öznacar Merkez Müdürü, Hüseyin Ali Şahin Proje Ekip  Lideri, Sezai Sarpkaya Müdür Yardımcısı, Abdullah Yavuz Müdür Yardımcısı.

 

2-      Adana Aladağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin barınma ihtiyacının       karşılanması ve maddi yönden desteklenmesi kategorisinde “ Yeşeren Umutlar Gülen Yüzler” projesi ile 1.olmuştur.

Proje kapsamında; Dezavantajlı durumdaki yatılı bölge okulu, birleştirilmiş sınıflı köy ilkokulları, köy ortaokullarında okuyan öğrenciler,  Aladağ genelinde tespit edilen  yetim ve öksüz öğrencilere yönelik yapılan proje ile  öğrencilerimize il içi ve il dışı geziler, etüt uygulamaları, yemek organizasyonları sinema, tiyatro ve müze gezileri, kültür sanat ve spor kursları düzenlendi. Öğrencilere sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ve hayırseverler aracılığıyla ücretsiz kırtasiye malzemesi ve kıyafet yardımı yapıldı.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına sunduğumuz proje ile yatılı okulda okuyan öğrencileri iki haftada bir ücretsiz olarak ailelerine kavuştu. Capitol Dilek Ağacı projesiyle de 950 öğrencinin dileği gerçekleştirildi.

Proje Ekibi; Mehmet Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Baykal Başdemir, Şube Müdürü Alper Yergin, İlçe Arge Ramazan Baltacı, Selim Onay Resim Öğretmeni.

 

Eğitimde Yenilikçilik Ödüllerinden Adana8217ya İki ÖdülEğitimde Yenilikçilik Ödüllerinden Adana8217ya İki ÖdülEğitimde Yenilikçilik Ödüllerinden Adana8217ya İki ÖdülEğitimde Yenilikçilik Ödüllerinden Adana8217ya İki ÖdülEğitimde Yenilikçilik Ödüllerinden Adana8217ya İki ÖdülEğitimde Yenilikçilik Ödüllerinden Adana8217ya İki ÖdülEğitimde Yenilikçilik Ödüllerinden Adana8217ya İki ÖdülEğitimde Yenilikçilik Ödüllerinden Adana8217ya İki Ödül

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.