ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emekli Öğretmenler Onuruna Yemek Verildi

Emekli Öğretmenler Onuruna Yemek Verildi

Emekli Öğretmenler Onuruna Yemek Verildi

 

Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle, Emekli Öğretmenler Onuruna Verilen Yemek Programına Katıldı. 

Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde düzenlenen programa, Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş ve eşi hanımefendi Beyhan Demirtaş, Vali Yardımcıları ile Kaymakamlar ve eşleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar ve eşi hanımefendi Muazzez Akpınar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile emekli öğretmenler katıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar emekli öğretmenler onuruna verilen yemekte yaptığı konuşmada, emekli öğretmenlerin ülkemize ve öğrencilerimize verdikleri emeklerin hiçbir zaman unutulmayacağını vurguladı. Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her 24 Kasım’da emekli öğretmenlerle buluşmayı bir gelenek haline getirmek istediklerini ancak geçen yıl yaşanan elim terör saldırısı sebebiyle bunu gerçekleştiremediklerini ifade etti. Milli eğitimin büyük bir camia olduğunu, çeşitli fırsatlarda bir araya gelindiğinde bunu daha iyi anladıklarını belirten Akpınar, tüm misafirlere katılımları için teşekkür etti.

Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş, konuşmasına, “24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir araya geldiğimiz yemek programına hoş geldiniz diyor, hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum” diyerek sözlerine başladı.

.       Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş, öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Bugün burada, mesleğini layıkıyla yerine getirmiş birbirinden kıymetli, elleri öpülesi emekli öğretmenlerimizle bir arada olmaktan, fevkalade mutluluk duymaktayım. Bu vesile ile 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutluyorum. Öğretmenlik, son nefese kadar süren en kutsal meslektir. Milletimizin her bir ferdinin ömrünüzün son demine kadar sizlerden öğreneceği çok şeyler olduğunun farkındayız. Sizler, meslek hayatınızın her anında, "Eğitimde kaybedilecek tek bir fert yoktur" şiarına uygun olarak, var gücünüzle çalıştınız. Her bir öğrencinin kendini gerçekleştirmesi adına, onun kabiliyetini ortaya çıkarmak uğruna, gecenizi gündüzünüze kattınız. Öğrencilerinizi, kendi öz evlatlarınızdan ayırmadınız. Saygıdeğer Öğretmenlerimiz; Hayatınız boyunca yaşam tarzınızla, ruhunuzda barındırdığınız güzel hasletlerle, bugüne kadar yüzlerce öğrenciye güzel örnek teşkil edip onları hayata en iyi şekilde hazırladınız. Öğrencilerinizi karakterli, ahlaklı, vatansever, farklı düşünebilen ve farklılıklara saygı gösterme erdemine sahip bireyler olarak yetiştirdiniz.  Mutlu, modern ve güçlü bir ülke olma yolunda, ay yıldızlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde, hizmet etmeyi kendinize en büyük paye olarak gördünüz.    Bu vesile ile siz birbirinden değerli öğretmenlerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyor, bundan sonraki hayatınızda sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum. Sizin şahsınızda, bu mesleğe gönül vermiş fedakâr öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Gününü bir kez daha kutluyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla ve hürmetle selamlıyorum.”dedi. 

Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’ın konuşmasının ardından yemek programı, emekliliğe ayrılan öğretmenlere plaket takdim edilmesi ile son buldu.

 

 

 28-11-201728-11-201728-11-201728-11-2017

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.