ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜNEY ADANA KALKINMA PROJESİ KAPSAMINDA İL MEM TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN “ŞİMDİ OKUL ZAMANI, ŞİMDİ BAŞARMA ZAMANI" PROJESİNİN AÇILIŞI, VALİMİZ SAYIN MAHMUT DEMİRTAŞ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GÜNEY ADANA KALKINMA PROJESİ KAPSAMINDA İL MEM TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN “ŞİMDİ OKUL ZAMANI, ŞİMDİ BAŞARMA ZAMANI" PROJESİNİN AÇILIŞI, VALİMİZ SAYIN MAHMUT DEMİRTAŞ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GÜNEY ADANA KALKINMA PROJESİ KAPSAMINDA İL MEM TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN “ŞİMDİ OKUL ZAMANI, ŞİMDİ BAŞARMA ZAMANI" PROJESİNİN AÇILIŞI, VALİMİZ SAYIN MAHMUT DEMİRTAŞ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

            İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Güney Adana Kalkınma Projesi kapsamında hazırlanan "Şimdi Okul Zamanı, Şimdi Başarma Zamanı" projesinin açılışı Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

            Şehit Yunus Uğur Ortaokulunda düzenlenen projenin açılış törenine Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş, Eşleri Beyhan DEMİRTAŞ Hanımefendi, Seyhan İlçe Kaymakamı Sayın Şenol Bozacıoğlu, Yüreğir Kaymakamı Sayın Fatih Genel, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan Akpınar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, okul yöneticileri, öğrenciler ve öğrenci velisi anneler katıldı.

 

             “Güney Adana Projesi İnsan Odaklı Bir İletişim Projesidir”

 

            Güney Adana Kalkınma Projesi tanıtım videosunun izlenmesiyle başlayan program, proje sorumlusu Nevzat Güler´in yaptığı bilgilendirme sunumu ile devam etti.

 

            Valimiz Sayın Demirtaş, programda yaptığı konuşmada: "Güney Adana Kalkınma Projesi, aslında bir iletişim projesidir. Kişilerin birbirini anladığı, karşılıklı konuştuğu, birbirini can kulağı ile dinlediği, ortak aklın harekete geçtiği, sıkıntıların aşılmaya çalışıldığı aktif bir süreçtir. Güney Adana Kalkınma Projesi, insanı merkeze koyan, insan odaklı bir projedir. Adana’mızın Güney Bölgesinde yaşayan insanımıza dokunan bir projedir." dedi.

 

            “Velilerimizin de Üstlenmeleri Gereken Sorumlulukları Var”

 

            Valimiz Sayın Demirtaş’ın konuşmasında, okullarımızın fiziki altyapısının güçlendirilmesi, erken okul terki, devamsızlık, okul-veli işbirliğinin sağlanması, okullaşma oranlarının artırılması, çocuklarımızın terör ve uyuşturucudan uzak tutulması gibi sorunların bölgede çözülmesi gereken en temel sıkıntılar olduğunu vurguladı. Bu sıkıntıların karşılıklı işbirliği ile çözülebileceğini belirtti. Aile olarak, anne baba olarak sorumluluklarımız olduğuna dikkat çeken Vali Demirtaş, "Dikkatli olmalı, çocuklarımız kiminle arkadaşlık yapıyor, kiminle geziyor, kiminle konuşuyor, takip etmeliyiz. Yavrularımızı kötü niyetli insanların ellerine teslim etmemeliyiz. Terörün ve uyuşturucu tacirlerinin kucağına bırakmamalıyız. En nadide varlıklarımız olan evlatlarımız için hedeflerimizi birleştiriyoruz. Onların daha iyi bir şehirde yaşamaları, daha iyi bir mahallede ikamet etmeleri, daha iyi bir okulda okumaları ve sağlıklı bir gelecek yaşamaları için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu sebeple el ele vermeliyiz." diye konuştu.

 

            Yaşanan olumsuz hiçbir durumun küçümsenmemesini isteyen Vali Demirtaş, "Çocuklarınıza zarar verdiğini düşündüğünüz arkadaşları varsa, alışkanlıklarında, davranışlarında olumsuz değişiklikler görüyorsanız, mutlaka okul idarecilerimize ve rehber öğretmenlerimize bildirin. Çözüme siz de katkı sağlayın." dedi.

 

            “Anneler, Bu Projedeki En Önemli Paydaşımız”

 

            Güney Adana Kalkınma Projesi kapsamında hazırlanan “Şimdi Okul Zamanı, Şimdi Başarma Zamanı" projesinin açılışının “Anneler Eğitimi Konuşuyor” etkinliği ile yapılmasının dikkat çekici olduğunu, bir ömür yavrularının üzerinden ellerini çekmeyen kıymetli annelerimizin, bu projede en önemli paydaşımız olacağını söyleyen Vali Demirtaş, toplumda kadınlarımızın, annelerimizin üstlendiği birçok görev olduğunu vurguladı. Kadınlarımızın, kızlarımızın gelecekte kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için eğitimlerini tamamlamaları ve meslek sahibi olmalarının şart olduğuna dikkat çekti. Karşılaşılan sıkıntıların, annelerimizin vereceği desteklerle aşılacağını, kadınlarımızın ellerinin değdiği her işin güzel ve bereketli olacağını söyleyerek sonuçlarının hayırla neticeleneceğine inandığını sözlerine ekledi.

 

            Konuşmasının sonunda, Güney Adana Kalkınma Projesi Kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hazırladığı “Şimdi Okul Zamanı, Şimdi Başarma Zamanı” projesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Sayın Demirtaş, proje paydaşlarına başarılar diledi.

 

            Vali Mahmut Demirtaş’ın konuşmasının ardından programa katılanlar, Eğitimci-Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı  Sıtkı Aslanhan’ın "okul-veli-öğrenci", "çocuk-ebeveyn" ilişkileri üzerine gerçekleştirdiği sunumu programa katılanlar ilgi ile izlediler.

 

            Sunum sonunda Eğitimci-Yazar-Kişisel Gelişim Uzmanı Sayın Sıtkı Aslanhan’a teşekkür eden Vali Demirtaş, eşleri Beyhan Demirtaş Hanımefendi ile birlikte Sıtkı Aslanhan’a günün anısına hediye takdim ettiler.

 

             

 

 26-10-201726-10-201726-10-201726-10-201726-10-201726-10-201726-10-201726-10-2017

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.