ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ADANA’DA BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ADANA’DA BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ADANA’DA BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI

      19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıldönümü Adana´da Düzenlenen Etkinliklerde Coşkuyla Kutlandı.  

      Atatürk Parkı´nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan kutlamalar, daha sonra kent protokolü, öğrenciler ve vatandaşların bando eşliğinde Uğur Mumcu Meydanı’na yürümesiyle sürdü.  

     Uğur Mumcu Meydanı’nda vatandaşları selamlayan Vali Mahmut Demirtaş, Adanalıların 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı kutladı.  

     Törenin açılış konuşmasını yapan Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Ataşbak "19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen, aziz milletimizin varlık, yokluk mücadelesinin ilk adımıdır" dedi.   

     Ataşbak´ın konuşmasının ardından öğrenciler şiir okudu. Daha sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan artistik jimnastik, dans ve jimnastik, akrobasi gösterisi, karate ve tekvando branşlarındaki gösteriler ile Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından pandomim gösterisi ile devam eti.

     Kutlamalarda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce hazırlanan, komando kamuflajı giyen çocukların yaptığı jimnastik gösterisi büyük beğeni topladı.

     Yaptıkları gösteriden sonra öğrencileri yanına çağıran Vali Demirtaş, çocukları tebrik etti.  

   Uğur Mumcu Meydanı’ndaki kutlamalara Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 10.Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral İsmail Günaydın, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, askeri ve mülki erkan, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

21-05-201821-05-201821-05-201821-05-201821-05-2018

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.