ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel DURGUN´un Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel DURGUN´un Dünya Engelliler Günü Mesajı

 

1992 yılında Birleşmiş Milletler´in almış olduğu karar ile “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından önemli bir tarihtir.

 

Hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğinin farkında olarak engelli vatandaşlarımızın herkesle eşit haklara, fırsat ve olanaklara sahip yaşamasını, nitelikli ve erişilebilir bir eğitim almasını, toplumsal yaşamda, bilimde, sanatta kısacası hayatın her alanında etkin olarak yer almasını sağlamak hepimizin vazifesidir.

 

Özel eğitim olmadan çağdaş eğitim olmaz anlayışı içinde Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimizde ve genel olarak toplumda engeli olan bireylerle ilgili ön yargı ve olumsuz tutumları ortadan kaldıracak kaynaşma ve farkındalığı yaratmak için çabalamaktayız. Ayrıca, nitelikli özel eğitim hizmetlerinin tüm bireyler için erişilebilir hale getirilmesi, yaygınlaştırılması ve tamamen engelli bireylere hizmet eder durumda olması gerektiğinin bilinciyle çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

 

Bu vesileyle öncelikle ilimizde eğitim görmekte olan engelli öğrencilerimiz ve kurumumuzda çalışan engelli bireylerimiz olmak üzere her şeye rağmen bütün engelleri aşma azmine sahip tüm engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Gününü yürekten kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                 Veysel DURGUN

                                                                                                                                                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

 

02-12-2018

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.