ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

29 Ekim 1923 yılında tüm dünyaya ilan edilen Türkiye Cumhuriyet Devleti'nin kuruluşundaki heyecan ve gururu 96. yılında yeniden hissetmekte ve bu sevinci milletçe hep birlikte yaşamaktayız. Birlikte huzur ve barış içinde yaşamayı, tarih sahnesine çıktığı günden bu yana başarmış ender milletlerden olan Türk Milleti, bu devlet tecrübesini ve diğer topluluklara örnek olan hayat felsefesini günümüze kadar taşımıştır. Birlik ve beraberliğine, bağımsızlığına kast edenlere cevap vermek noktasında Atatürk'ün önderliğinde büyük bir Kurtuluş mücadelesi veren bu millet, doğasına en uygun bir yönetim biçimi olan Cumhuriyetin ilanıyla daha aydınlık bir yolda yürümeye başlamıştır.

 

Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir. En son Barış Pınarı Harekâtı sürecinde milletimiz devletiyle ne kadar bütünleştiğini tartışmasız şekilde bir kez daha teyit etmiştir. Bizler de eğitim neferleri olarak her türlü zorluğa karşı daima dimdik duracak nesiller yetiştirerek atalarımıza ve aziz şehitlerimize olan borcumuzu ödemeye çaba gösteriyoruz. Bizim evlatlarımızdan en büyük beklentimiz devletimize sahip çıkmaları ve Cumhuriyeti ilelebet yaşatmalarıdır.

Cumhuriyet; bilgisizliğe, yoksulluğa, çaresizliğe karşı verilen savaşın adı olmuştur. Atatürk'ün sözleriyle "Cumhuriyet, bilhassa kimsesizlerin kimsesidir." Cumhuriyet; fikren, zihnen ve vicdanen hür nesilleri hedefleyen, milli irade ve egemenliği şart koşan bir anlayış olarak gelecek nesillerle hep yaşayacak ve yaşatılacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle;  canlarını bu vatan, millet ve devlet uğruna feda eden, sahip olduğumuz tüm değerleri bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, cumhuriyetimizin sarsılmaz bekçileri olan tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımın, velilerimizin ve geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin Cumhuriyet bayramını kutluyor, esenlikler diliyorum. 

                                                                                                                                                                                                                                           Veysel DURGUN

                                                                                                                                                                                                                                 Adana İl Milli Eğitim Müdürü

 

28-10-2019

                                        

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.