ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 12 Mart İstiklal Marşımız'ın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 12 Mart İstiklal Marşımız'ın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Mesajı

Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy'un, "O şiir bir daha yazılamaz, O'nu ben de yazamam. O'nu yazmak için o günleri görmek, o günleri yaşamak lazım. O şiir artık benim değil, milletin malıdır. Benim, millete en kıymetli hediyem budur. Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın. İstiklal Marşı, Aziz Milletimizin yazdığı kahramanlık destanıdır" diye tanımladığı İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünü bir kez daha büyük bir onur ve gururla kutluyoruz.

Yüce Türk Milletini manevi bir güç ile tek yürek tek yumruk haline getiren, milli birlik ve beraberliğimizin simgesi olan İstiklal Marşı, ne geçmişte ne de gelecekte milletimizin esarete asla boyun eğmeyeceğinin bir göstergesidir. Ulusal Marşımızı milletçe hep bir ağızdan haykırdıkça, millî birliğimiz pekişmektedir. O'na duyulan saygı, milletimize ve devletimize duyulan saygıdır. O'nun bir ağızdan söylenişi, egemenliğimizin birlikte haykırılmasıdır. Yüreklerimizde uyandırdığı heyecan, ulusal bilincimizin ve inancımızın ta kendisidir.

Her kıtasında iman tazeleten, her mısrasında ecdada rahmet okutan, her kelimesinde ruhumuzu aydınlatan İstiklal Marşı'mız, milli bilincimizin ve hürriyet aşkımızın en güzel ifadesidir. Milletimizin her ferdinin yüreğinde taşıdığı milli mücadele ruhu kalplerimizi birleştirdiği sürece, millet olarak karşılaştığımız her tür zorluğun üstesinden gelerek istiklal ve istikbal mücadelesini daha büyük başarılarla sürdüreceğimizin göstergesidir İstiklal Marşı.

Devletimizin ve Milletimizin bağımsızlığını ve Türk Milleti'nin onurlu mücadelesini destanlaştıran İstiklal Marşı'mızın, "Milli Marş" olarak kabul edilişinin 99. yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyor; ömrünü vatana, millete ve hizmete adamış, Hakkın Sesi olmuş İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u vefatının 83. yılında rahmet ve minnetle anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                Veysel DURGUN

                                                                                                                                                                                                                                                                           İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

06-03-2020

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.