ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. Yıldönümü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. Yıldönümü Mesajı

Bugün, yüreği bağımsızlık aşkıyla atan bir milletin temsil edildiği, demokrasinin kalbi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100'üncü yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

23 Nisan, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Milletimiz egemenliğini, yurdumuzu ele geçirmek isteyen düşmanlara ve bunlarla işbirliği yapanlara karşı savaşarak kazanmıştır, Bu nedenle egemenliğimiz, ulusal varlığımızın başında gelir. İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde doğan Türkiye Büyük Millet Meclisi; milli birliğimizin, milli mutabakatımızın, milli egemenliğimizin en somut tecellisi olmuştur. Bu birlik ve beraberlik sayesinde zafere ulaşılmış; işgal altındaki topraklarımız yeniden özgürlüğüne, bağımsızlığına kavuşmuştur.

Cumhuriyetimizin, çocuklarımızın omuzlarında yükseleceğine olan güçlü inancın ifadesi olan 23 Nisan, bugün her ülkeden çocukların sevgi ve dostluk duygularıyla kaynaştığı küresel bir bayram haline gelmiştir. Bizler de millet olarak tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan büyük bir sevinç duymaktayız.

Sevgili çocuklar,

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün: "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız." sözleriyle de belirttiği gibi kahraman bir milletin çocukları olarak, sizler, ülkemizin ümitleri, istikbali ve yarınlarısınız. Bunun için bizler bütün hayallerimizi sizlerin üzerinden kuruyoruz. İnanıyoruz ki, yarınların Türkiye'si sizlerle aydınlık, sizlerle mutlu; sizlerle daha gelişmiş ve kalkınmış olacaktır.

Özellikle içinde bulunduğumuz bu süreçte tüm çabamız ve amacımız sizler için daha sağlıklı, mutlu, huzurlu ve iyi bir gelecek kurmaktır. Bu nedenle sizlerin de uzaktan da olsa eğitiminize devam etmeniz, televizyon ve internette yayınlanan dersleri takip etmeniz, sizlerle sürekli olarak iletişimde olan öğretmenlerinizin verdiği ödev ve etkinlikleri yapmanız, çalışmanız ve en önemlisi bir süre daha sabırla evde kalmanız gerekmektedir.

Ne mutlu sizlere ki, Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve siz çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza güvenen ve milli egemenliğin ilan edildiği günü sizlere bayram ilan eden bir milletin çocuklarısınız. Ne mutlu sizlere ki, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını dünya çocukları ile birlikte kutlayan bir ülkenin çocuklarısınız. Bundan dolayı mensup olduğunuz ülkeniz ve milletinizle ne kadar gurur duysanız azdır.

Değerli Veliler,

Çocuklarımızın; milli, manevi ve ahlaki yönlerden çok iyi yetiştirilmesi, vatanımızın ve milletimizin geleceği için çok önemlidir. Onlara aktaracağımız milli ve manevi değerler, iyi bir eğitim, geleceğe bakışlarını biçimlendirecek; ülkemiz için arzuladığımız hedeflere ulaşmada, kendilerine rehber olacaktır. İnanıyorum ki, çocuklarımız, ülkemizin gelişmesi ve demokrasimizin güçlenmesi için birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak kendilerine bırakılan bu muazzam mirasa layık olacaklardır.

Başta Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal'i, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis'teki tüm milletvekillerini, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor, bugünü anlamlandıran çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı da en içten dileklerimle kutluyorum.                                                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                                                                                                                      Veysel DURGUN

                                                                                                                                                                                                                                                                  İl Milli Eğitim Müdürü

 

20-04-2020

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.