ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un Yıl Sonu ve LGS Sınavı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un Yıl Sonu ve LGS Sınavı Mesajı

İçinde bulunduğumuz bu çağ insanlık tarihinde toplumsal, ekonomik ve bilimsel değişimin dev adımlarla yaşandığı bir süreçtir. Bütün dünya ile eş zamanlı olarak mücadele ettiğimiz koronavirüs salgını ve pandemi süreci, hem eğitim sistemimizde hem de sınavlar ile ilgili olarak da bazı farklı adımların atılmasına sebep olmuştur. Ancak Bakanlığımızın öncülüğünde gerçekleştirilen tüm değişiklikler, çocuklarımızın en ufak bir olumsuzluğu yaşamamaları için atılmış adımlar olmuştur.

 

2019-2020 eğitim öğretim yılında veli, öğretmen ve okullarımız birlikte çalışarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitimini televizyon, EBA ve dijital eğitim araçları ile tamamlamış bulunmaktayız. Bugün e-Okul üzerinden karnelerini alan öğrencilerimizin tümünün gözlerinden öpüyor, bu süreçte büyük emek harcayan çocukların uzaktan bile gönüllerine dokunan, salgın sürecinde gerek maske, dezenfektan üretiminde gerek Vefa Sosyal Destek Grubunda gönüllü olarak canla başla çalışan meslektaşlarıma teşekkür ediyor, bizlere destek olan velilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yarın ilimizde 374 okulumuzda, 3123 salonda, 51393 öğrencimizin katılımı ile gerçekleşecek sınav için her türlü tedbirimizi almış ve hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Bu sebeple öğrencilerimizin ve velilerimizin içlerinin rahat olmasını özellikle istirham ediyorum.

 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde öncelikle LGS ve YKS sınavlarına girecek tüm çocuklarımıza başarılar diliyor, tüm eğitim camiamıza sağlıklı, huzurlu, verimli bir yaz dönemi diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Veysel DURGUN

                                                                                                                                                               İl Milli Eğitim Müdürü

 

19-06-2020

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.