ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 2021 - 2022 Eğitim - Öğretim Yılı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 2021 - 2022 Eğitim - Öğretim Yılı Mesajı

 Salgın nedeniyle uzak kaldığımız okullarımızda 6 Eylül'den itibaren Millî Eğitim Bakanlığımızın belirlediği şekliyle eğitime başlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılına başlarken, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerinin ve büyük fedakârlıklarla çalışan öğretmenlerimizin heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyoruz.

 

Okullarını çok özleyen sevgili çocuklarımız, çok kıymetli aileleri ve eğitim camiamız yeni eğitim öğretim yılını heyecanla karşılamaya hazırlanırken, bizler de çocuklarımızla buluşabilmek için okullarımızda Covid-19 tedbirleri kapsamında hijyen şartlarını sağlayacak şekilde bütün tedbirleri aldık. Ayrıca bütün okullarımızın tasarım beceri atölyesi, z-kütüphane, laboratuvar, spor salonu, kodlama atölyesi gibi çağımızın gereklerine uygun teknolojik ve fiziki donanıma sahip olması ve mevcut şartların geliştirilmesi için arge çalışmalarımızı durmaksızın sürdürüyoruz.

 

Artık tüm dünyada gerçek gücün, fiziksel güçte değil de eğitilmiş insan beyninde olduğu kabul edilmekte. Bu nedenle düşünen, araştıran, yeni fikirlere açık, sorumluluk duygusuna sahip, milli kültürümüzü benimsemiş, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, beceri düzeyi yüksek, manevi değerlere bağlı, üretken ve bilgi çağı insanı yetiştirmek bizlerin en önemli asli görevleri arasında. Bu bilinçle Adana'da tüm okullarımızda çocuklarımızı, uygarlığın yetişkin bir üyesi yapmaya, gelişen teknolojiyi yaşam biçimi haline getiren, eleştirmekle kalmayıp, çözüm üreten bir nesil olarak yetiştirmeye çalışıyoruz.

 

Okullarımızda bulunan tüm paydaşlarımızdan maske, sosyal mesafe, el hijyeni konularına azami ölçüde özen göstermelerini bekliyoruz. Aldığımız tüm tedbirler hepimizin sağlığı için. Salgını yenmemiz, çocuklarımızın okullarından, arkadaşlarından uzak kalmaması için bu tedbirlere hep beraber uymamız gerekiyor. Toplum olarak en büyük düşmanımızın tembellik ve cehalet, en büyük dostumuzun güzel ahlak, en güçlü silahınmızın da bilgi olduğunu asla unutmayalım.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının ülkemize, ilimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                             Veysel DURGUN                                                                                                                                                                                                                                                                                        Adana İl Milli Eğitim Müdürü

 05-09-2021

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.