ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Esin Sultan Anaokulunun Protokolü İmzalandı

Esin Sultan Anaokulunun Protokolü İmzalandı

Hayırsever İş insanı Ertuğrul Sami Kepme tarafından Sarıçam Buruk Mahallesi'ne yapılacak olan Esin Sultan Anaokulunun protokolü Valimiz Sayın Dr. Süleyman Elban, Hayırsever Er Makine Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Sami Kepme ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar Koçak'ın katıldığı törenle imzalandı. Sayın Valimizin İnşa edilecek olan okul hakkında hayırsever ve İl Mili Eğitim Müdürümüz ile bir süre görüşmesinin ardından Vali Elban, İş insanı Ertuğrul Sami Kepme ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar Koçak tarafından protokol imzalandı.

İlimizin her bir noktasında eğitim kalitesinin artması, çocukların çağın standartlarına uygun binalarda eğitim görebilmesi için azami gayret içerisinde olduklarını belirten Sayın Valimiz, yapılan bu yatırımlar sayesinde çocukların eğitime katılım oranına ciddi oranda katkı sağlanacağına vurgu yaptı.

Hayırsever vatandaşlarımızın desteklerinin eğitimin kalitesinin artması noktasında çok önemli olduğunu söyleyen Valimiz Sayın Dr. Süleyman Elban, okulun yapımına katkı sağlayan Hayırsever Er Makine Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Sami Kepme'ye teşekkür ederek okulun ilimize hayırlı olmasını diledi.

Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olan 8 Derslikli Esin Sultan Anaokulunun % 100'ü Hayırsever Er Makine Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Sami Kepme tarafından anahtar teslimi olmak üzere, 160 öğrenci kapasiteli öğrenci binası, saha tanzimi ve çevre duvarı yaptırılarak kullanma hakkı Milli Eğitim Bakanlığımıza devredilecek.

17-01-202317-01-202317-01-202317-01-2023

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.