ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüzün "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Mesajı

İl Müdürümüzün

Egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millette devredildiği ve millet iradesinin topyekûn temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103'üncü yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.

23 Nisan 1920, Türk Milletinin tarihinde yepyeni bir sayfanın açıldığı, Ankara'nın Ulus Meydanında Türkiye Büyük Millet Meclisinin temelinin atıldığı, özgürlüğe ve hürriyete âşık bir milletin işgal ve haksızlığa karşı kenetlendiği bir gün olarak tarihimize geçti. Türk milletinin gönlünde bağımsızlığın sarsılmaz sembolü olarak önemini koruyan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her yıl yurdumuzda ve yurt dışındaki temsilciliklerimizde bütün kurumlarımızda ve okullarımızda, çeşitli etkinliklerle kutlanarak milli birlik ve beraberliğimizin kenetlenmiş ifadesi temsil edilmektedir. Mustafa Kemal Atatürk'ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güven ve büyük sevginin bir ifadesi olarak milli bayramımız olan 23 Nisanı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devletinin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi için 23 Nisanlar önemli bir vesiledir.

Ayrıca Ramazan Bayramı gibi dini bayramlarımız, 23 Nisan gibi milli bayramlarımız, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Yüzyılın felaketi dediğimiz depremlerin ardından dini ve milli iki güzel bayramı bir arada ama biraz hüzünlü biraz buruk kutluyoruz. İnşallah birlik ve beraberlik içinde millet olarak tüm zorlukların üzerinden gelecek yaralarımızı birlikte saracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hâkim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                           Yaşar KOÇAK                                                                                                                                                                                                                                                                                          Adana İl Millî Eğitim Müdürü

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.