ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İHTİYAÇ VE NORM KADRO FAZLASI ÖĞRETMENLER HAKKINDA DUYURU

 

İHTİYAÇ VE NORM KADRO FAZLASI ÖĞRETMENLER HAKKINDA DUYURU

 

 

 

               Okul ve kurumlarda görev yapan ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri ile ilgili Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğin 53/5. Maddesinde "Bu madde kapsamında il içinde yapılan atamalarla fazlalığın giderilememesi durumunda fazlalık, il içinde zamana bağlı olmaksızın yapılacak yer değiştirmelerle giderilir. Bu şekilde yapılacak yer değiştirmeler, duyurusu yapılan eğitim kurumlarına öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılır. Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanlar ile tercihlerine atanamayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce resen belirlenir. Ancak ilgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen öğretmenler ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan öğretmenlerden norm kadro fazlası konumunda bulunanlar, engellilik durumlarının devamı süresince resen görev yeri belirlemeden istisnadır." denilmektedir.

 

Bu bağlamda 08/12/2017 tarih ve 21123198 sayılı valilik oluru ile 423 (Dörtyüzyirmiüç) ihtiyaç ve norm fazlası öğretmenin tercihleri doğrultusunda ataması yapılmıştır. 08/12/2017 tarih ve 21123198 sayılı valilik oluru ile norm kadro fazlası öğretmenlerden tercihte bulunup atanamayanlar ve tercihte bulunmayan öğretmenler ile ilgili resen atama çalışması yapılmış olup taslak liste adana.meb.gov.tr adresinde yayınlanmıştır.

 

            Ancak ilimiz genelinde beş (5) yeni eğitim kurumu normu 15/12/2017 tarihi itibari ile onaylanmış olup eğitim öğretime açılacaktır. Yeni açılan eğitim kurumlarına il içi yer değiştirme şartlarını taşıyan öğretmenler ile en son Bakanlık onaylı norm kadro tespit çizelgesine göre norm kadro fazlası durumda bulunan öğretmenlerden Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 52.ve 53.maddeleri doğrultusunda atama yapılacaktır. Bu atama dönemini takip eden süreçte okul ve kurumlarda gözlenen öğretmen hareketliliğine göre belirlenen boş normlar ilan edilerek ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin tercihli ve resen atama durumu yeniden değerlendirilecektir.          

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.