ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Turan AKPINAR’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Turan AKPINAR’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 88. yıl dönümünü ve  bizlere öğretmenler günü olarak  atfedilmiş bu günü bir kez daha birlikte kutlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşamaktayım.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Öğretmenlik bitmeyen bir sevda; bir ömür süren bir gönüllülük; karşılık beklemeksizin verilen emek; vatanını , milletini kendinden önce düşünmek; hiç tanımadığın bir hayatın güzelleşmesi için çabalamak ve bir çocuğun gülümsemesiyle ödüllenmektir.

Biliyoruz ki öğretmenlik bir meslekten çok bir değerdir; toplumun en kıymetlileri olan çocuklarımızın geleceğini ve dolayısıyla memleketimizin geleceğini şekillendiren bir değer.

Ne mutlu ki bizlere böyle saygın bir mesleğin neferleriyiz. Ülkeler değil gönüller fetheden neferleriz. Bizler biliriz ki her çocuk çok önemli, her çocuk çok kıymetli, her çocuk bir tohum, sevgiyle eğitildiğinde tüm dünyaya yayılacak bir sevginin ,kardeşliğin, güzelliğin tohumu.

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Bizler hep birlikte çocuklarımızın geleceği için, daha güçlü bir Türkiye için hatta daha yaşanılır bir dünya için var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz. Vatan bizden görev bekler. Bilimin aydınlığında teknolojiyi yakalamış, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, vatana millete faydalı, büyüklerine saygılı, sadece kendini değil bütün doğayı koruyan, bütün yaratılmışlara sahip çıkan bireyler yetiştirmemizi bekler.

Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” sözüyle gençleri emanet ettiği insanlarız. Sorumluluğumuz büyük, işimiz kutsal. Bize düşen bu yolda gönüllülükle çalışmaktır. İyi bir öğretmen her daim öğrenci olmalı; her gün yeni bir bilginin peşinden koşmalı; her yılı bir öncekinden daha başarılı olmalı; gelişmeye, değişmeye, ilerlemeye açık olmalı ki ona emanet edilmiş taze dimağları en iyi şekilde eğitebilsin, onları sürekli değişen dünyanın hızına yetiştirebilsin. Hepinizin bu bilinçle çalıştığına inanıyor, verdiğiniz emek için her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

Aramıza Yeni Katılan Öğretmen Arkadaşlarım,

Öğretmenlik öyle bir meslektir ki içinde sevgi olmayan yapamaz. Bu sevgi sadece çocuğa değildir; hayata, insanlığa, kardeşliğe, bilime, sanata, vatana, doğaya sevgi duymak gerekir. Öğretmenlik; fedakarlıktır, merhamettir, hoşgörüdür. Yüreğinde bu yüce duyguları taşıyan bir öğretmen minicik elleri tutarak başarı merdivenlerini hızla çıkacaktır. Meslek hayatınız boyunca ilk günkü heyecanınızı ve azminizi kaybetmemeniz ve her zaman örnek alınan bir öğretmen olmanız temennisiyle hepinize başarılar diliyor, sizlere eğitim camiamıza hoş geldiniz, diyorum.

Emekli olarak aramızdan ayrılan saygıdeğer öğretmenlerim,

Sizlere mesleğimize ve ülkemize verdiğiniz hizmetler için yetiştirdiğiniz bütün öğrenciler adına ve kendi adıma öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Gözünüz arkada kalmasın; bundan sonra sınıflarınız, çocuklarınız bizlere emanet; sizlerden devraldığımız eğitim bayrağını onurla taşıyacağız. Sizlerin de emeklilik yıllarınızı huzur ve sağlık içinde geçirmenizi diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Sizlerin huzurunda bütün öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

Öğretmenler günümüz kutlu olsun!

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.