ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan TEVKE'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan TEVKE'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

        19 Mayıs, milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde işgal devletlerine karşı bağımsızlık ateşini yaktığı zaferin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımıdır. Atamız, ''En Büyük Eserimdir'' dediği Cumhuriyeti, ''Gençler, cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız.'' sözleriyle Türk Gençliğine emanet ederek gençlere bu kutlu günü armağan etmiştir. Türk gençliği de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kutsal emanete sahip çıkacaktır.

        Yarınlarımızın parlayan güneşi gençlerimiz, çocuklarımız; yeni öğretim programlarına temel oluşturan '' Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'' ile de millî bilince sahip, ahlaki değerlere bağlı, insanlık için en iyisi olanı yapmayı amaç edinmiş, beden, zihin, kalp ve ruh bütünlüğüne sahip bilge nesiller olarak üstüne düşen görevi ve sorumluluğu yerine getirecektir. Her daim birlik, beraberlik bilinciyle, birbirine sevgi, saygı, hoşgörü ve merhametle yaklaşan, vatanına ve milletine hayırlı olma gayesiyle toprağının muhafızı olma görevini üstlenmiş Türk Genci; Millî Bağımsızlık Mücadelesindeki inanç, birlik ve beraberlik ruhunu aynı kararlılıkla sürdürecek ve Türkiye Cumhuriyeti'ni aydınlık günlere taşımaya devam edecektir.

        Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti'nin harcında kanları bulunan tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimize sağlıklı, güzel bir yaşam diliyor, yarınlarımızın güvencesi tüm gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en kalbî duygularımla kutluyorum.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                             Hasan TEVKE

                                                                                                                                                                                                 Adana İl Millî Eğitim Müdürü

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.