ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan TEVKE'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan TEVKE'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

         Vatan topraklarımızda esen sert rüzgârlardan sonra milletimizin sarsılmaz iradesi ve kudretli ordumuzun sonsuz inancıyla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 23 Nisan 1920'de Ankara'da açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, ulusun egemen olduğu ülkemizde bağımsızlık güneşinin ilk doğuşudur. 1921'de millî bayram olarak kutlanmasına karar verilen 23 Nisan, 1927'de Atatürk'ün himayesinde ilk kez ''Çocuk Bayramı'' olarak kutlanmıştır.

        İlk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçen millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı''nın 104. yıl dönümünde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Heyecanla, mutlulukla, umutla ve coşkuyla tüm dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız.

         Sevgili evlatlarımız; sizler yarınlarımızın teminatı, Cumhuriyetimizin ve ulusal egemenliğimizin geleceğimizdeki koruyucularısınız. Aziz şehitlerimizin kutsal kanıyla çevrelenen ve salih kalplerin dualarıyla korunan vatanımızda sizler ulusun egemenliğini ebedî olarak sürdüreceksiniz. Türkiye Cumhuriyeti hâkimiyetimilliye ile ilelebet payidar kalacaktır.

         Bu duygu ve düşüncelerle başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                            İl Millî Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                                                                                                                                  Hasan TEVKE

 

 

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.