ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak'ın Veda Mesajı

Ankara İl Millî Eğitim Müdürü olarak atanan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak bir veda mesajı yayınladı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Koçak'ın Veda Mesajı

Değerli Meslektaşlarım ve Mesai Arkadaşlarım;

Türkiye'nin portakal çiçeği kokulu memleketi Adana'da 18.10.2021 tarihinde başlamış olduğum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden, Ankara İl Millî Eğitim Müdürü olarak atanmam nedeniyle ayrılıyorum.

Göreve başladığım ilk günden itibaren 21 aylık bir zamanda eğitimin bütün bileşenleri arasındaki iş birliği ve dayanışma ile Adana'mızın eğitimine katkı sağlamaya çalıştık. Çalışma arkadaşlarımla birlikte bulunduğumuz makamlarda bize ulaşanlara kapımızı ve gönlümüzü açarak herkesin rahatça kendini ifade edebildiği ve devletimizin dostça yüzünü görebildiği yerler olduğunu vurgulamak için çaba gösterdik. İlimizde okullaşma oranını artırmak amacıyla yeni ve çağdaş görünümlü binalar yaparak eğitim yatırımlarımızı arttırdık. Dezavantajlı bölgelerde okula devamsız öğrencilerin tespitini ve devamsızlık sebepleri üzerinde çalışmalar yaparak devamsızlık oranını en aza indirgedik. Kayıt dışı kalan öğrencilerimiz için eğitime teşvik çalışmaları yürüttük. Bunların dışında her okul kademesinde öğrencilerimize ücretsiz yemek çalışmalarımız oldu. Ülkemizin geleceği çocuklarımız için çalışan okul yöneticileri ve öğretmenlerin motivasyonunu artırmaya, onların refah düzeylerine katkı sağlayarak ekip ruhunu güçlendirmeye dikkat ettik. Değerli eğitim çalışanlarıyla birlikte çocuklarımızın geleceğini güçlendirmek için birçok çalışma ve proje gerçekleştirdik. Avrupa Birliği ülkelerine mesleki çalışmalar için okullarımızın her kademesinden öğretmen ve öğrencilerimizi gönderdik.

Şehrimizde, eğitim alanındaki atılımlara Bakanlığımızın destekleri ve birlikte çalışmaktan onur duyduğum Valimiz Sayın Dr. Süleyman ELBAN ile birlikte yön verdik. Ayrıca bizden desteklerini esirgemeyen ilimizin milletvekilleri, siyasi partileri, kaymakamlarımız, belediyelerimiz, sendikalarımız, sivil toplum örgütlerimiz, velilerimiz, okul aile birliklerimiz, kıymetli basınımız ve bilhassa Adana halkına, eğitim için çaba sarf eden herkese çok teşekkür ediyorum.

Yaşamış olduğumuz asrın felaketinin ardından gece gündüz demeden eğitim camiası olarak hep birlikte hem şehrimizin hem de depremden etkilenen komşu illerimizin yaralarını sarmaya çaba gösterdik. Bu süreçte birlikte çalıştığımız öğretmen arkadaşlarıma, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, ilçe milli eğitim müdürlerimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde birlikte çalıştığımız müdür yardımcısı, şube müdürü, şef, memur ve hizmetli kardeşlerime içtenlikle teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle görevim süresince her türlü alakalarını, maddi manevi desteklerini, dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyor, görevimiz süresince birlikte mesai yaptığımız tüm arkadaşlarıma, yolumuzun kesiştiği tüm insanlara selam ve saygılarımı sunuyorum.

İnsanı gibi kendi sıcak, güzel şehir Adana;                                                                                                                                                                                                                                                    Allah'a ısmarladık.

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Yaşar KOÇAK                                                                                                                                                                                                                                                                                             Adana İl Milli Eğitim Müdürü

 

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.