ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Akpınar, Aday Öğretmenlerle Görüştü

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” kapsamında İl Müdürlüğümüzü ziyarete gelen 12 aday öğretmen ile bir araya geldi.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Akpınar, Aday Öğretmenlerle Görüştü

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Akpınar, Aday Öğretmenlerle Görüştü  

İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” kapsamında İl Müdürlüğümüzü ziyarete gelen 12 aday öğretmen ile bir araya geldi. 

Ziyarete, 12 aday öğretmen ve Aday Öğretmenlerin Koordinatörü Buruk İlkokulu Müdürü Timur Taşyürek katıldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 Şubat ayı itibari ile ülke genelinde 30.000 öğretmen ataması yapmış ve bunlardan 853 aday öğretmen, eğitim için ilimizi tercih etmiştir; 466 aday öğretmenimizin görev yeri Adana olup diğer adaylar Türkiye’nin farklı illerinde görev alacaklardır. 

Aday öğretmenler “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” kapsamında, kendi alanlarından bir danışman öncülüğünde sınıf içi, okul içi ve okul dışı olmak üzere üç ana başlıkta çalışma yapacaklar. Sınıf içinde; ders planlama, derse hazırlık ders izleme ve uygulama, okul içinde kurul ve komisyonları inceleme, okul yerleşkesi inceleme, farklı branşlardaki öğretmenlerin derslerini inceleme, farklı okul türlerindeki eğitim – öğretimi izleme, saha çalışmaları, anma ve kutlama etkinlikleri, dönem sonu iş ve işlemleri ile nöbet konularında çalışmalarda bulunacaklar. Okul dışı faaliyetler kapsamında da şehir kimliğini tanımaya yönelik gezi ve gözlemlerde bulunacaklardır. 

Aday öğretmenlerin eğitim programı kapsamında olan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaretleri sırasında Aday Öğretmenlerimiz, İl Müdürümüz Turan Akpınar ve Müdür Yardımcılarımızla da görüştü.

Sizler Bizim İçin Değerlisiniz 

Verilen bu 6 aylık eğitimin, aday öğretmenlerin kendilerini geliştirmesi açısından son derece önemli ve gerekli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, “Uygulamayı Bakanlığımız ve Devletimiz çok önemsiyor. Bu sürecin başında hem siz aday öğretmenlerimizle hem okul ve ilçe yöneticilerinizle bilgilendirme toplantıları düzenlemiştik. Bu toplantılarda da belirttiğimiz gibi sizler bizim için önemlisiniz, çünkü sizlerle başlayan bu uygulama Türk eğitimi için bir ilerleme, bir gelişme adımıdır. Bu nedenle süreci, Bakanlığımızın programları dahilinde ekip olarak ciddiyetle yürütmekteyiz.”  

Öğretmenlerin süreçle ilgili sorularını cevaplayan Akpınar, "Sizler Aday Öğretmen olarak geldiğiniz bu ilden eğitim sonunda donanımlı, iyi yetişmiş bir öğretmen olarak ayrılacaksınız; buna yürekten inanıyorum. Sizlere tavsiyem bu eğitimlerde program dahilinde çok çalışmanız, bu süreci gelişiminiz adına bir fırsat olarak görmeniz ve bu eğitimlerden faydalanmak için elinizden geleni yapmanızdır. "dedi. Akpınar ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip teşekkür etti. 

 Akpınar’dan Müdürlüğümüzün iş ve işleyişi hakkında bilgi alan öğretmenler; bu tür faaliyetlerin bir öğretmenin bağlı olduğu kurumu tanıması açısından son derece önemli olduğunu ve bu eğitimlerden önemli ölçüde yarar sağladıklarını ifade ettiler. 

Ziyaret sonunda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Akpınar’ın Aday öğretmenler konusundaki hassasiyetinden duydukları memnuniyeti dile getiren öğretmenler,İl Milli Eğitim Müdürümüze ve Müdür Yardımcılarımıza teşekkür ederek binadan ayrıldılar.

 27-04-201627-04-201627-04-2016

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.