ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan TEVKE'NİN 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan TEVKE'NİN 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 85. Yıldönümünde milletçe saygıyla yâd ediyoruz.

"Benim naçiz vücudum, elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır." diyerek önce manevi nizamın gerçeğini vurgulayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; devletimizin bekasını genç nesle, genç nesli de biz öğretmenlere emanet etmiştir. Bu nedenle aramızdan ayrıldığı 10 Kasım gününü bir matem günü olarak kabul etmek yerine O'nun düşüncelerini anlamak ve yeni nesillere anlatmak için bir fırsat olarak görmeliyiz. Atatürk'ün eğitim, bilim ve kültür mirasının bugünkü emanetçileri ve yarına taşıyıcısı olan bizler, onun açtığı yolda, eğitimin ışığını, memleketimizin dört köşesine ulaştırma gayretinde olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet'imizin banisi, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna şehit olan tüm kahramanlarımızı ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Ruhları şâd olsun!

 

09-11-2023

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.