ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde millî iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini, halkımızın birlik ve beraberliğini hedef alan menfur bir kalkışmaya maruz kalmıştır.

Hain terör örgütünün mensuplarının devletin uçakları, tankları ve silahları ile milleti vatansız, bayraksız, devletsiz bırakma niyetiyle yaptıkları bu girişim milletimizin iradesi ve devletimizin tüm kurumlarıyla göstermiş olduğu kararlılık karşısında başarısız olmuştur.

15 Temmuz gecesinde milletimiz tüm renklerini, tüm farklılıklarını geride bırakarak elde bayrak, dilde tekbir; inancını, vatanını, milletini savunmak üzere tek yürek olarak birleşmiş ve halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstererek, tarihin en büyük demokrasi dersini vermiştir.

Millî iradeyi ve demokrasiyi koruma uğruna bedenlerini kalkan yapan, mermilere, bombalara ve tanklara etten duvar olan yüce milletimiz salâlarla ve ezanlarla meydanlarda toplanarak, vatan savunması uğrunda, binlerce gazi ve yüzlerce şehit vermiştir. Hainlerin karşısında 7'den 77'ye çocuğu, genci, kadını ve erkeğiyle bu şerefli mücadelede vatanını savunan büyük milletimiz iman dolu yüreği, sarsılmaz cesareti, birlik ve beraberliğiyle destan yazmıştır.

Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede göğsünü siper, canlarını feda eden şehitleri anmak, hatırlamak ve hatırlanmalarını sağlamak millî, dini ve insani vazifemizdir.

Şu anda ülkemiz dışta ve içte büyük mücadeleler vermektedir. Yaşadığımız bu süreçte ve karşı karşıya olduğumuz zorlukları aşmada ihtiyacımız olan tek şey milli birlik ve beraberlik ruhunu muhafaza etmemizdir. Türk Milli Eğitiminin yılmaz neferleri olarak atalarımızdan aldığımız tam bağımsızlık meşalesini yılmadan, yılgınlığa kapılmadan, yorulmadan ve ne olursa olsun umudumuzu kaybetmeden gelecek nesillere kararlılıkla taşımak vazifemizdir.

Birliğini, dirliğini ve beraberliğini bozmadan asırlardır bu mübarek topraklar üzerinde kader birliği yapmış olan aziz milletimiz, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik her türlü hain saldırılara karşı, taşıdığı iman gücü ve şuuru ile hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.

Bu duygularla 15 Temmuz'da vatan savunmasında gözünü kırpmadan, geriye dönmeyi düşünmeden seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                   Veysel DURGUN

                                                                                                                                                                                                                                                               İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

12-07-201912-07-201912-07-201912-07-201912-07-201912-07-2019

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.