ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

Eğitim, insana iletişim kurabilmeyi, eleştirel düşünebilmeyi, öz değerlerine sahip çıkıp, var olan zamanı aşabilme gücünü kazandırır. Bu yüzden eğitim, bir ülkenin geleceğini belirler.

 

Geride bıraktığımız dönem içinde ilimizde 1334 okulumuzda, 31.497 öğretmenimizle yapılan eğitim ve öğretim çalışmaları, okullarımızdaki 489.735 öğrencimize bilim yapabilme isteğini, geleceği planlama güdüsünü, doğa ve insan sevgisini aşılamışsa başarılı geçmiş demektir. Eğer çocuklarımız bugün, ailesini, vatanını, milletini dünden daha fazla seviyorsa dönemi başarılı geçirdiğimize inanabiliriz.

 

Sevgili Çocuklar,

Karnelerinizi bugün alıyorsunuz. Her biriniz, gözlerinizde geleceğe emin adımlarla yürüme isteğini yansıttıkça başarıya ulaşacağınızdan asla şüphemiz olmayacak. İkinci dönemin bu dönemden daha verimli geçmesini diliyor, hepinizi seviyor ve gözlerinizden öpüyorum.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Her zaman daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla canla başla mücadeleyi kendinize ilke edinerek kutsal bir görevi ifa ediyorsunuz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum.

 

Kıymetli Veliler,

Tatil döneminde; çocuklarımızın dinlenmelerine, eğlenmelerine, kitap okumalarına imkân sağlayarak, onları destekleyerek sağlıklı ve mutlu gelişimlerine, okul başarılarına çok büyük katkıda bulunacağımızı unutmayalım.

 

Hepinize mutlu ve güzel bir tatil dönemi dilerim.

 

 

                                                                                                                                                                                                                        Veysel DURGUN

                                                                                                                                                                                                                   İl Milli Eğitim Müdürü

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.