ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Mesajı

Geleceği kuracak yeni nesillere hakları olan daha kaliteli eğitim imkânları sağlamanın yollarını bulmak, birlik ve beraberlik duygularını güçlendirerek, ülkemizi çağdaş uygarlığın önemli bir unsuru haline getirmek hepimizin birinci meselesi olmalıdır. Bizler Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon Belgesi ışığında çalışmalarımızı bu istikamette tüm hızıyla sürdürüyoruz. Adana'da eğitim altyapısının güçlendirilmesi ve eğitimin kalitesinin artırılması adına çalışmalarımızı dikkatle yürütüyoruz.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Hedefimiz, her güzel işi en mükemmel şekilde yapmaya odaklanmış, özgür düşünen, sağduyulu, insanlığa gerçek iyilik yolunda hizmet edecek, güzel ahlaklı ve hayırlı nesiller yetiştirmektir. Çocuklarımızı uygarlığın yetişkin birer üyesi yapmak, araştıran, sorgulayan kendi kendine karar verebilen, kararlarının sorumluluğunu taşıyan, gelişen teknolojiyi yaşam biçimi haline getiren, eleştirmekle kalmayıp çözüm üreten bir nesil olarak yetiştirmek temel görevimizdir. Biliniz ki eğitimcilik, dünyanın en kutsal ve buna karşın büyük sorumluluk taşıyan mesleğidir. Bunun için öğretmenlerin kendilerini sürekli olarak yenilemeleri, gelişmeleri yakından takip etmeleri gerekir.  Öğretmen, hayatının her aşamasını planlamalıdır. Öğretmen, yarını bugünden planlayan kişi olmalıdır. Unutulmamalıdır ki öğretmen, yaptıkları kadar yapamadıklarından da sorumludur. Bu bilinçle yeni eğitim öğretim yılına adım atmalı ve aynı kararlılıkla yoluna devam etmelidir.

Sevgili Öğrenciler,

 

Sizleri geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. Bu nedenle sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz için tüm imkânlarımızı sizlerin hizmetine sunma çabası içerisindeyiz. Unutmayınız ki başarının yolu düzenli olarak çok çalışmaktan geçer. Çalışın, sorgulayın, doğruyu yanlıştan ayırt etmenin yollarını arayın. Sosyal, sanatsal ve sportif aktivitelerde yer alın. Bu yolculukta en büyük rehberinizin aileleriniz ve öğretmenleriniz olduğunu asla unutmayın.

Kıymetli Velilerimiz,

 

Sizler en kıymetli varlıklarınızı bizlere emanet ediyorsunuz. Emanetinize en iyi biçimde sahip çıkacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu zorlu süreçte okul idaresi ve öğretmenlerimizle iş birliğinizi en üst düzeyde tutunuz. Evlatlarımızla ilgili öğretmenlerimizin bilmesi gereken her türlü bilgiyi paylaşınız. Okul saatleri dışında onların yaptıkları çalışmaları, vakitlerini ne şekilde ve kimlerle geçirdiklerini yakından takip ediniz. Öte yandan okul aile birliklerimizde görev almaktan çekinmeyiniz. Okullarınızın yürüttüğü iş ve işlemleri yakından takip ediniz. Kısacası okulla iletişiminizi en üst seviyede tutunuz.

Bu vesileyle sizlerin yeni eğitim ve öğretim yılını bir kez daha kutluyorum. 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ülkemize, milletimize ve Adana'mıza hayırlar getirmesini temenni ediyor; tüm yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve öğrencilerimizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Veysel DURGUN

                                                                                                                                                                                                                                                          İl Milli Eğitim Müdürü

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.