ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Mesajı

15 Şubat Pazartesi günü 121 köy okulumuzda, 372 derslikte 235 öğretmenimiz ve 3569 öğrencimiz yüz yüze eğitime başlıyor.  
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Mesajı

 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Dönemine köylerimiz ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerimiz ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarımızda yüz yüze; geriye kalan sınıflarımızda ise uzaktan eğitimle de olsa başlıyoruz. Gönül isterdi ki tüm öğrencilerimizle kucaklaşabilelim.

 

Değerli Meslektaşlarım,

 

Okullarımız uzaktan eğitime başladığından bu yana çocuklarımıza ulaşabilmek ve onları eğitim-öğretim sürecine katabilmek adına çok büyük gayret gösterdiniz. Bunun için hepinize teşekkür ediyorum. Yol uzun, zorlu ve meşakkatli, biliyorum... Ama bir çocuğun gülüşü, bir velimizin minnettarlığı, bütün meselemizin eğitim olması için yeterli. Sizler fedakârca çalışarak okulun dört duvardan çok daha fazlası olduğunu herkese gösterdiniz. Hepinize hayatlarına dokunduğunuz her bir öğrencimiz için teşekkür ederim.

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

 

Gelişim; sadece eğitim öğretim süresince veya sadece okulların açık olduğu dönemlerde değil hayatımızın tümünde devam eder. Mart ayından itibaren okullarınızdan uzak kaldınız, öğretmenlerinizle uzaktan eğitim yoluyla iletişim kurdunuz. Sizlerden yüz yüze görüşene kadar öğretmenlerinizin yönlendirmelerine uymanızı ve çevrimiçi derslerinizi takip etmenizi istiyorum. Sizleri tekrar okullarınıza kavuşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

 

 Kıymetli Velilerimiz,

 

Salgın sürecinde öğretmenlerimizle birlikte çocuklarımıza destek oldunuz, onların eğitimi için sizler de büyük gayret gösterdiniz. Okullarımızı çocuklarımızla birlikte açana dek, onların eğitim öğretime en etkili şekilde dahil olmaları için birlikte çalışacağımıza inanıyorum.

 

Yüz yüze eğitime başlayabilmemiz için herkese çok büyük sorumluluklar düşüyor. Çocuklarımızı yeniden okullarıyla buluşturabilmek için gerekli şartların oluşması adına maske takmalı, hijyen kurallarına uymalı ve sosyal mesafe konusunda dikkatli olmalıyız. Çocuklarımızın gözlerindeki pırıltıyı tekrar görmek, neşeli kahkahalarını duymak ve onlarla okullarımızda yeniden birlikte olabilmek için sabırsızlanıyoruz. Bunun için herkesi yüz yüze eğitimin başlaması için sorumluluk almaya, maske takmaya, virüs riskini azaltmaya davet ediyorum. Okulları hep birlikte açalım...

 

 Milletçe tedbiri elden bırakmayarak en kısa sürede tüm öğrencilerimizle yine okullarımızda, sınıflarımızda bir araya geleceğimize inanarak 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı İkinci Döneminin tüm camiamıza sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini temenni ediyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

                                                                                                                                                            Veysel DURGUN

                                                                                                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

 

14-02-2021

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.