ADANA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. Yıldönümü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. Yıldönümü Mesajı

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 101. yıldönümüne ulaşmış olmanın sevinç ve mutluluğuyla bir kez daha "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"nı kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Bu çok özel gün, aydınlık geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza, gençlerimize, ülkemize ve milletimize kutlu olsun.

 

"Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir." sözleri ile kurulan, Kurtuluş Savaşı'na yön vererek bağımsızlık mücadelemizin merkezi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi; milletimizin istiklal ve istikbal yolunda gösterdiği azim ve kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu azim ve kararlılık sonucu birlik ve beraberlik içinde verilen bağımsızlık mücadelesi sonunda Türkiye Cumhuriyeti küllerinden yeniden doğmuştur.

 

Vatan ve millet sevgisinin, bayrak sevdasının, bağımsızlık tutkusunun destanlaştığı bu gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğin mimarı çocuklarımıza armağan edilmiştir. Bu anlamlı gün, sadece Türk çocuklarının bayramı olmaktan öteye geçerek farklı bir derinlik ve anlam kazanmış, dünyaya uzatılan eller sayesinde dünya çocuklarının da önemli bir günü haline gelmiştir.

 

Çocuklarımızın gözlerindeki ışık ve yüreklerinde taşıdıkları umut ülkemizin geleceği adına bizlere güç vermektedir. Çocuklarımızın umutlarının yeşertilmesi, milli ve manevi değerlerine güçlü bir şekilde bağlı, şahsiyet ve vizyon sahibi nesiller olarak yetişmesi hepimize ait olan bir sorumluluktur. En büyük arzumuz, çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı ortamlarda, iyi eğitim alarak, topluma ve insanlığa yararlı özgür bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Yarınlarda ülkemizin sorumluluğunu devredeceğimiz nesillerin, milli ideallerimize sarılması ve manevi değerlerimizle donanmasıdır. Bizler de çocuklarımızın her daim iyi bir şekilde yetişmesi için gerekli desteğin ve alt yapının sağlanması konusunda büyük çaba içerisinde olacağız. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları ülkemizin sadece zenginliği değil, dinamizminin ve değişim potansiyelinin kaynağı olacaktır.

 

Bu mutlu gün vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz aziz şehitlerimizi rahmet ve gazilerimizi şükranla yâd ediyor, milletimizin ve cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

 

 

                                                                                                                                                             Veysel DURGUN

                                                                                                                                                 Adana İl Milli Eğitim Müdürü

 

21-04-2021

DÖŞEME MAH. MEHMET NURİ SABUNCU BUL. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 53 01130 SEYHAN / ADANA - 0 (322) 200 9100 / 0 (322) 200 9200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.